Nie mogło obyć się bez tortuKrzysztof Janisławski
StoryEditorKGW

Koło jedno z dziesięciu

02.06.2024., 12:00h
Jubileusz 85-lecia KGW w Rzeczycy Ziemiańskiej obchodzony pod koniec kwietnia był okazją do wspólnego świętowania, zabawy, wspomnień i snucia planów na przyszłość. – Nikt nie odmówił, przybyli wszyscy goście – opowiada Teresa Nowak. – Było miło, wesoło, a co szczególnie ważne: licznie zaszczyciły nas panie seniorki, które dawniej czynnie brały udział w pracach koła.

Ile kobiet należy do KGW w Rzeczycy Ziemiańskiej?

– Przed laty spotkał nas wielki zaszczyt, ponieważ panie, które działały w kole od lat, zaprosiły nas i przygotowały do przejęcia ich ról w sztafecie pokoleń – mówi Barbara Wojciechowska, przewodnicząca KGW w Rzeczycy Ziemiańskiej.

Koło liczy obecnie 42 członkinie, ma także spore grono męs­kich sympatyków.

– Dziś my zapraszamy do nas kolejne adeptki. Tworzymy wspólnotę, jesteśmy cały czas dla ludzi i to jest nasze dzieło – zapewnia przewodnicząca.

To dzieło jest budowane na imponującej i nieprzerwanej tradycji. Jej początków należy szukać jeszcze przed wojną. Koło w Rzeczycy powstało w 1938 roku z inicjatywy nauczycielki szkoły podstawowej pani Mazgajówny.

– Koło Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy jest jednym z najstarszych kół na terenie naszej gminy – podkreśla Ewa Sobota, dyrektorka GOK w Trzydniku Dużym.

Ile KGW działa w gminie T...

Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:06