StoryEditorOSP

Ochotnicy z Blizanowa są znani w całej strażackiej Polsce. Co ich wyróżnia?

16.02.2023., 18:02h
W 2021 r. o strażakach z OSP Blizanów było głośno w całej Polsce – nie tylko w środowisku strażackim. Otóż, blizanowskiej jednostce powierzono przeprowadzenie Ogólnopolskich Konsultacji Społecznych dotyczących działalności krajowych jednostek OSP.

Ogólnopolska prasa, radio i stacje telewizyjne nagłośniły to wydarzenie, gdyż w grę wchodziła praca nad nowelizacją ustawy o jednostkach ochotniczych straży pożarnych.

Do przeprowadzenia przez nas wspomnianych krajowych konsultacji zarekomendował naszą jednostkę komendant główny PSP w Kaliszu, generał Andrzej Bartkowiak – mówi prezes OSP Blizanów dh Bartłomiej Janas. – Podczas debaty podjęliśmy wiele istotnych decyzji odnośnie funkcjonowania Ochotniczych Jednostek Pożarnych. W wielogodzinnych dyskusjach uczestniczyli m.in. pomysłodawca gen. Andrzej Bartkowiak, wielkopolski komendant wojewódzki nadbrygadier Dariusz Matczak, sekretarz Kancelarii Rady Ministrów Jan Dziedziczak oraz sekretarz stanu z MSWiA Maciej Wąsik.

Blizanów to wieś położona w powiecie kaliskim, gmina Blizanów. Na terenie gminy funkcjonuje szesnaście jednostek OSP, w tym dwie zrzeszone w KSRG. Do krajowego systemu należą OSP Blizanów i OSP Rychnów. Jak podkreśla prezes Janas, wszystkie jednostki są oczkiem w głowie wójta Sławomira Musioła, nie tylko te wchodzące w skład KSRG. Nikogo to nie dziwi, gdyż wójt jest wiceprezesem Zarządu Gminnego OSP w gminie Blizanów i doskona...

Pozostało 74% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. marzec 2024 18:11