StoryEditorKGW

Pomysły KGW Szminką Malowane inspirują nawet w Anglii

02.01.2022., 11:01h
Iza, Kasia i Ela. Szefowe Agencji Zarządzania Wydarzeniami, czyli podlaskiego Koła Gospodyń Wiejskich „Szminką Malowane”. Klub kobiet, który zawiązały trzy siostry z podlaskich Studzianek, z każdym dniem zyskuje na popularności. Przyrządzają sushi, stepują, organizują profesjonalne sesje fotograficzne. Marzą o kursie samoobrony i skoku ze spadochronem.

Gospodynie poza schematem

Prawie nie gotują. O ręko­dziele niewiele wiedzą. Nigdy nie wyplatały wieńca dożynkowego. Niektórzy zarzucali im, że żadne z nich wiejskie gospodynie. Tymczasem przyznają, że działają zgodnie z wrażliwością i potrzebami mieszkanek wsi. Poza schematem.

Baby mają wychodne

Ela pracuje na poczcie, Iza – w zakładzie fryzjerskim. Kasia jest businesswoman, prowadzi własną restaurację. Iza i Ela mieszkają w Studziankach, Kasia została w pobliskiej rodzinnej Czarnej Białostockiej. Łączy je zamiłowanie do działalności społecznej oraz temperament. Prześcigają się w pomysłach na realizację coraz to ciekawszych inicjatyw.

Każda z nas jest równoprawną szefową siostrzanego projektu – mówi Iza Zawadzka. – Pięć lat temu postanowiłyśmy zawiązać organizację ukierunkowaną na spotkania z ciekawymi ludźmi, babskie pogaduchy, warsztaty, wspólne wędrówki i wyjazdy, a także wzajemną pomoc i wsparcie. 

Do koła należą kobiety z terenu gminy Wasilków i sąsiednich. Mile są widziane wszystkie, bez względu na poglądy, wiek, zainteresowania. Najczęściej trafiają tutaj kobiety, którym doskwiera samotność, brak bratniej d...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. wrzesień 2023 05:25