StoryEditorŻycie wsi

Twoje dziecko może zostać badaczem. To proste!

14.02.2019., 08:02h
Chcesz zostać naukowcem? Chcesz poczuć się jak badacz i zajrzeć przyrodzie głęboko w oczy? Dzięki projektowi Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej możesz to zrobić zupełnie za darmo. A swoje tajniki będzie przed tobą odkrywać przyroda Wolińskiego Parku Narodowego.

Kto ma szansę zostać badaczem?

Każdy, kto chodzi do szkoły podstawowej. Ważne, by mieszkał na obszarach wiejskich albo w mieście liczącym do 5 tysięcy mieszkańców. Zajęcia można uczynić częścią organizowanych przez szkoły wycieczek albo zielonych szkół.

A co można zyskać, uczestnicząc w projekcie „Zupełnie inna lekcja przyrody”? Choćby sprawdzić, co kryje się w kropli wody, i dowiedzieć się, jak powstaje nadmorski klif. A wszystko to podczas jedno­dniowych zajęć edukacyjnych – nie tylko w terenie, ale i w pracowni laboratoryjnej. Do dyspozycji uczniów oddane bowiem zostanie profesjonalnie wyposażone laboratorium przyrodnicze i zestaw pomocy dydaktycznych. Wszystko zgodnie z wytycznymi Centrum Nauki Kopernik. Lekcje prowadzić będą eksperci z dziedziny nauk biologicznych.  • Młodzież podczas zajęć w pracowni laboratoryjnej w ramach projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody” w 2018 roku

Zajęcia odbywać się będą w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grodnie koło Międzyzdrojów w okresie od marca do czerwca. Jeśli chcesz się zapisać, wejdź na stronę internetową Centrum Współpracy Między­narodowej w Grodnie:  www.centrum-grodno.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zapisy prowdzone są do 17 lutego, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Karolina Kasperek
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. luty 2024 05:49