Jak geodeta stworzył browar rzemieślniczy Stara Owczarnia na KujawachKarolina Kasperek
StoryEditorŁyk Letniej Mgły ze Starej Owczarni

Jak geodeta stworzył browar rzemieślniczy Stara Owczarnia na Kujawach?

19.05.2024., 10:17h
Rafał Szczepański przez lata był geodetą. Ale zamarzyło mu się stworzenie własnego browaru. Zaczynał w jednym pokoju w domu. – Marzyło mi się piwo z pianą i nieco bardziej nagazowane. I zniszczyłem pokój! Bo te butelki zaczęły strzelać! – śmieje się Rafał. Ale teraz prowadzi browar Stara Owczarnia, który wytwarza 12 różnych rodzajów piw. A skąd wzięła się ta miłość do piwa rzemieślniczego?

Rafał Szczepański i jego chmielowe specjały ze Starej Owczarni 

Jedziesz przez Kujawy. Nagle w oko wpada ci logo z szyszką chmielu z dwoma baranimi rogami. To znak, że jesteś w Krężołach i właśnie mijasz Starą Owczarnię – rodzinny browar założony z najprawdziwszej miłości do warzenia. Chmielowe specjały powstają tam pod czujnym okiem Rafała Szczepańskiego.

Wielka, świeżo wyremontowana hala. W środku kilka regałów z zafoliowanymi piwami i biegający jak z pieprzem między stalowymi kotłami Rafał Szczepański.

– Streczujemy ośmiopaki, a czasem pakujemy w te zgrabne kartoniki z rączką mieszczące sześć piw. To taki bardziej podarunkowy zestaw. Mamy zaprzyjaźnione sklepy, którym tak czasem pakujemy. Butelki są wszystkie takie same. Tak w ogóle olbrzymi problem jest z tymi butelkami po pandemii. Ceny poszły strasznie w górę, a huty robiły butelki tak krzywe, że aż przykro! My dziś kupujemy w Turku – opowiada Rafał.

Amerykański sen: jek geodeta zakochał się w piwie?

Browar Stara Owczarnia ruszył rok przed pandemią, ale jego początki sięgają znacznie dalej – amerykańskiego snu, jak mówi właściciel.

Pozostało 89% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 01:26