Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

46-latek podpalił 3 stodoły. Rolnicy stracili 300 tys. złotych

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
46-latek podpalił 3 stodoły. Rolnicy stracili 300 tys. złotych
Wiadomości Policja
Data publikacji 07.12.2021r.

46-letni mieszkaniec Sądecczyzny jest podejrzewany o podpalenie trzech budynków w gospodarstwie we wsi Barcice. Stodoły spłonęły wraz z wyposażeniem, w tym dwoma ciągnikami i innymi maszynami rolniczymi. Wstępnie straty oszacowano na ok. 300 tys. zł.

Pożar trzech stodół w Barcicach pod Nowym Sączem

O pożarze w Barcicach informowaliśmy w TPR kilka dni temu. 30 listopada na trzy minuty przed północą zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz druhowie z pobliskich jednostek OSP zostali zadysponowani do tego pożaru.

Wyposażenie wszystkich stodół zostało całkowicie spalone. Ogień strawił m.in dwa ciągniki rolnicze. Sąsiadujące budynki mieszkalne oraz stolarnię udało się strażakom uratować.

r e k l a m a

Podejrzewany o podpalenie mężczyzna trafił za kratki

W budynkach nie było instalacji elektrycznej, zwarcie nie mogło więc być przyczyną pożaru.

- Policjanci podejrzewając, że może nią być podpalenie podjęli czynności mające na celu ustalenie ewentualnego sprawcy lub sprawców tego pożaru – informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowa KMP w Nowym Sączu.

Jeszcze w trakcie trwania akcji gaśniczej, w wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze namierzyli osobę, która może mieć związek z tym podpaleniem. 46-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie trafił do policyjnej celi.

Wstępnie straty zostały wycenione na ok. 300 tys. zł.

Krzysztof Janisławski

Fot. KP PSP w Nowym Sączu

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a