Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Agrounia zapowiada blokady dróg w całej Polsce. Jest już termin protestów

Kamila Szałaj
Kategoria: Wiadomości
Agrounia zapowiada blokady dróg w całej Polsce. Jest już termin protestów
Wiadomości
Data publikacji 25.01.2022r.

AgroUnia zapowiada protesty w całej Polsce. Konkretnych lokalizacji jeszcze nie ma, ale jest już termin. – Jedna trzecia rodzin rolniczych żyje dzisiaj poniżej poziomu ubóstwa – wyjaśnia powody protestów Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Na profilu facebookowym AgroUnii i w programie "Onet Rano" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii zapowiedział organizację protestów w całej Polsce. Powód? Oczywiście bardzo trudna sytuacja we wszystkich branżach rolnictwa, spotęgowana drastycznie rosnącymi kosztami produkcji. 

r e k l a m a

- Jedna trzecia rodzin rolniczych żyje dzisiaj poniżej poziomu ubóstwa. Ludzie zarabiają na roli połowę tego, co muszą wydawać w ciągu miesiąca. Jednej czwartej rodzin rolniczych należą się zasiłki - powiedział na antenie Onetu Kołodziejczak.

Gdzie i kiedy będą protesty AgroUnii?

r e k l a m a

Lider AgroUnii zapowiedział, że protesty odbędą się 9 lutego w całym kraju. Dokładnych lokalizacji jeszcze nie zdradził, ale można przypuszczać, że swoim zasięgiem obejmą cały kraj i będą polegać na blokowaniu dróg. 

– Rolnicy są gotowi na protest. Zapowiadamy na 9 lutego strajki w całej Polsce. Będziemy wychodzić na drogi w różnych miejscach, w różnej formie. W tej chwili dokładnie to układamy – wyjaśnił w Onecie Kołodziejczak. 

Wczoraj na facebookowym profilu AgroUnii Kołodziejczak poinformował, że pierwsze lokalizacje protestów są już ustalone. 

Wideo - Protesty plantatorów buraków cukrowych w Opalenicy, Chełmży i we Wrocławiu

Idź do wideo

- Mamy już kilkanaście potwierdzonych miejsc. Zapraszamy na drogi tych wszystkich, którzy są oburzeni beznadziejną polityka rządu. Będziemy pokazywać, jak niszczona jest polska produkcja, jak wzrosła inflacja, i jak dziś niskie ceny za nasze produkty niszczą produkcję polskiej żywności – wyjaśnił. 

oprac. Kamila Szałaj, fot. AgroUnia

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – roczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – roczna prenumerata

Płacisz tylko

279,00 zł SPRAWDŹ

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a