Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągnik na prostej wypadł z drogi i wylądował w rowie. Co było przyczyną wypadku?

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Ciągnik na prostej wypadł z drogi i wylądował w rowie. Co było przyczyną wypadku?
Wiadomości wypadki
Data publikacji 07.10.2020r.

Pod Lidzbarkiem Warmińskim doszło do wypadku ciągnika rolniczego z przyczepą wypełnioną balotami słomy. Zdarzenie było o tyle dziwne, że ciągnik wyleciał z drogi na prostym odcinku. Jak doszło do wypadku?

Lidzbark Warmiński: Rolnik wpadł ciągnikiem do rowu pod Ornetą

W piątek  2 października 2020 roku po godz. 19:00 doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Na prostym odcinku drogi powiatowej relacji Osetnik – Chwalęcin w gminie Orneta (powiat lidzbarski, woj. warmińsko-mazurskie) ciągnik rolniczy z przyczepą załadowaną balotami ze słomy wypadł z trasy i następnie wywrócił się w rowie. Jak ustalili policjanci z lidzbarskiej „drogówki”, przyczyną tej kraksy było dzikie zwierzę, które wybiegło wprost pod koła nadjeżdżającego ciągnika.

Kierujący chcąc uniknąć zdarzenia ze zwierzęciem podjął manewry obronne, zjechał na pobocze a następnie do rowu, gdzie ciągnik się wywrócił. W zdarzeniu, na szczęcie, nic nikomu nie stało się. Powstała jedynie szkoda w mieniu – informuje kom. Bartosz Matuszyk, oficer prasowy KPP w Lidzbarku Warmińskim.

Lidzbark Warmiński: Rolnik wpadł ciągnikiem do rowu pod Ornetą 

Policja apeluje o zwracanie uwagi na znaki drogowe

r e k l a m a

Przy okazji policjanci apelują do kierowców, aby zwracali uwagę na znaki informujące o możliwości wtargnięcia na jezdnie dzikich zwierząt (znak A18b).

– O tej porze roku przy złej widoczności szczególnie wieczorową porą kierowca jest narażony na zderzenie z dzikimi zwierzętami. Należy pamiętać, że zwierzęta często przebiegają przez drogę. Ubarwienie sierści bardzo utrudnia zobaczenie ich z bezpiecznej odległości. Zdarza się również że zwierzę oświetlone reflektorami samochodowymi zatrzymuje się na jezdni – przestrzega kom. Bartosz Matuszyk.

Przypomina także, że wykonywanie gwałtownych manewrów pojazdem, zwłaszcza przy śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczne.

 

Paweł Mikos
Fot. KPP Lidzbark Warmiński

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a