Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Duże pożary zbóż w Wielkopolsce. Rolnicy i strażacy walczyli z żywiołem [FOTO]

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Duże pożary zbóż w Wielkopolsce. Rolnicy i strażacy walczyli z żywiołem [FOTO]
Wiadomości Pożary
Data publikacji 16.07.2022r.

W ostatnich dniach na terenie Wielkopolski doszło do dwóch dużych pożarów zbóż. Najpierw w Czarnkowie, gdzie działania trwały przez 2 godziny, a następnie w Galewie, gdzie spłonęło około 5 ha zboża.

Czarnków. Dwie godziny akcji gaśniczej zboża na pniu

14 lipca około 13.45 strażacy z Czarnkowa przyjęli zawiadomienie o pożarze zboża na pniu i ścierniska. Ogień, z uwagi na wiatr, bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Do działań skierowano siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Czarnkowie a także OSP Sarbka – Sarbia, OSP Kruszewo i OSP Huta.

Oprócz strażaków do akcji gaśniczej włączyli się również miejscowi rolnicy, którzy z wykorzystaniem własnego sprzętu oborali czoło pożaru i w ten sposób nie dopuścili do dalszego rozprzestrzeniania się pożaru. Także dzięki temu w znacznym stopniu ograniczono straty materialne.

W akcji gaśniczej brało udział 8 zastępów w sile 27 strażaków. Działania na miejscu pożaru trwały blisko 2 godziny.

r e k l a m a

W Galewie do pożaru piersi ruszyli rolnicy

Podobny przebieg miała akcja gaśnicza w Galewie koło Pleszewa. Tam również podczas prac żniwnych doszło do pożaru. Jednak zanim na miejsce ruszyły strażackie zastępy, do akcji gaśniczej rzucili się miejscowi rolnicy.

Rolnicy szybko oborali teren i w ten sposób nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru. W zasadzie strażacy, gdy dojechali na miejsce pożaru, jedynie musieli dogasić spalony teren.

Michał Czubak
Fot. PSP Czarnków

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a