Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kupił ciągnik i wjechał nim na ekspresówkę. „Nawigacja tak poprowadziła“

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Kupił ciągnik i wjechał nim na ekspresówkę. „Nawigacja tak poprowadziła“
Wiadomości Policja
Data publikacji 08.09.2020r.

Policjanci z Kościana zatrzymali rolnika, który dopiero co kupił ciągnik rolniczy Ursus i chciał jak najszybciej wrócić  nim na Podkarpacie. Jednak traktorzysta wjechał Ursusem na drogę ekspresową. Tłumaczył, że to przez nawigację. Jaka go spotkała kara?

Kościan: jechał się świeżo kupionym ciągnikiem na eksperesówkę S5

W czwartek 3 września 2020 roku policjanci z kościańskiej drogówki patrolując drogę ekspresową S5 otrzymali informację o ciągniku rolniczym z przyczepą poruszającym się trasą szybkiego ruchu w kierunku Leszna. Patrol udał się we wskazane miejsce i szybko namierzył ciągnik marki Ursus. Mundurowi natychmiast zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę ciągnika. Jak się okazało młody rolnik pochodzi z woj. podkarpackiego i przyjechał do Wielkopolski kupić traktor wraz z przyczepą.

Kierowca tłumaczył policjantom, że tak go poprowadziła nawigacja i jechał pasem awaryjnym. Ursus z przyczepą został kupiony w okolicy.  Miał trafić do firmy transportowej mieszczącej się na terenie naszego powiatu i dalej w drogę do miejsca docelowego w województwie podkarpackim – wyjaśnia  podkom. Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie. 

 

r e k l a m a

Mandat za jazdę ciągnikiem drogą ekspresową

Młody rolnik został ukarany mandatem karnym z poruszanie się ciągnikiem po trasie szybkiego ruchu. Za tego typy wykroczenie grozi kilkaset złotych mandatu oraz 3 punkty karne.
Następnie policjanci eskortowali bezpiecznie Ursusa z przyczepą do najbliższego zjazdu z „eski”.

– Pamiętajmy, żeby nie spacerować pieszo, jeździć rowerem, pojazdem wolnobieżnym lub zaprzęgiem konnym po drodze szybkiego ruchu. Stwarza to duże niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników tej drogi wynikające chociażby ze znacznych różnić prędkości – przypomina podkom. Radosław Nowak

 

Paweł Mikos
Fot. archiwum policji (zdjęcie poglądowe) 

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a