Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Pod Szamotułami ZGINAŁ 64-letni rolnik. Jego Ursus wpadł do rowu

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Pod Szamotułami ZGINAŁ 64-letni rolnik. Jego Ursus wpadł do rowu
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 08.09.2021r.

Do tragicznego wypadku z udziałem ciągnika doszło w Kąsinowie pod Szamotułami. Ursus wpadł do rowu i uwięził 64-letniego rolnika. Niestety, pomimo działań służb ratunkowych, gospodarz zmarł w traktorze.

Szamotuły. We wsi Kąsinowo Ursus wpadł do rowu

Wypadek miał miejsce w sobotę 4 września około godziny 17.30 we wsi Kąsinowo (woj. wielkopolskie). Do wypadku doszło podczas prac polowych. Ciągnik rolniczy, którym poruszał się 64-latek z Szamotuł z nieustalonych przyczyn wpadł do rowu i się przewrócił. Mężczyzna był uwięziony w kabinie ciągnika. Nie dawał oznak życia. Rolnika, pomimo wysiłku służb ratowniczych, nie udało się uratować. 

Policja ustala, dlaczego doszło do wypadku. Ciało 64-letniego rolnika zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Śledczy chcą w ten sposób ustalić przyczynę śmierci mieszkańca i dowiedzieć się, czy zmarł on na skutek obrażeń powypadkowych, czy wcześniej np. nie doznał ataku serca, co doprowadziło do zjechania Ursusa do rowu i jego wywrotki na dach.

r e k l a m a

Tragiczny wypadek we wsi Dzwonowa koło Dębicy

To już kolejny tragiczny w skutkach wypadek rolnika podczas prac polowych w ostatnim czasie. Niedawno z nieustalonych przyczyn, na stromym zboczu przewrócił się ciągnik Ursus c-360 kierowany przez 53-letniego mieszkańca Dzwonowej. Więcej na ten temat w artykule: 53-letni rolnik zginął przygnieciony przez ciągnik Ursus podczas prac polowych.

W tym roku w Dzwonowej doszło już niestety do bardzo podobnego wypadku. 2 stycznia 43-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym na prostej drodze zjechał do rowu. Tam został przygnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu.

Michał Czubak
Fot. PSP Szamotuły

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a