Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Protesty rolników: Kilka blokad dróg na Lubelszczyźnie i transparenty na domach posłów

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Protesty rolników: Kilka blokad dróg na Lubelszczyźnie i transparenty na domach posłów
Wiadomości Protest rolników
Data publikacji 21.10.2020r.

Rolnicy z Lubelszczyzny protestując przeciw Piątce dla zwierząt zablokowali ciągnikami drogi krajowe w kilku miejscach. Na domach posłów z PiS powiesili transparenty z napisami „zdrajca polskiej wsi”. Rolnicy mówią, że posłowie nie mogą lekceważyć rolników, dzięki którym dostali się do sejmu.

Rolnicy z banerami przed domami posłów

Środowy protest przecie „piątce Kaczyńskiego” w woj. lubelskim poprzedziły akcje wymierzone w posłów PiS. W nocy z poniedziałku na wtorek przed domem Sławomira Skwarka (pow. łukowski) pojawiły się bele siana i transparent z napisem „Tu mieszka S. Skwarek zdrajca polskiej wsi”. 

r e k l a m a

Z kolei domowej roboty baner o treści „Kraśnik, tu mieszka Kazimierz Choma, zdrajca polskiej wsi!!!” – zawisł przy wjeździe do Kraśnika od strony Urzędowa. 

Rolnicy na Lubelszczyźnie zablokowali głównych dróg krajowych

r e k l a m a

W środę rolnicy z AgroUnii blokowali drogi m.in. w Moszczance na DK 48, w okolicach Chełma na DK 12, Międzyrzecu Podlaskim, w miejscowości Stok na DK 63, w Annapolu między mostem na Wiśle i centrum tego miasta a także w Łucce przy wjeździe do Lubartowa. Kilkadziesiąt ciągników zablokowało rondo na skrzyżowaniu DK 19 z wjazdem do miasta. Po mniej więcej pół godzinie rolnicy przepuścili część pojazdów. Potem korki znacznie się zmniejszyły, bo policja zorganizowała objazdy.

Rolnicy przez ASF zamiast świń zaczęli hodować bydło. Teraz mają się znów przebranżowić?

Wśród protestujących w Łucce był Andrzej Waszczuk z pow. parczewskiego. Jego rodzinne strony przed epidemią ASF były silne produkcją żywca. A teraz? 

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Kamizelka damska - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Kamizelka damska - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

189,00 zł

Cena regularna 219,00 zł

SPRAWDŹ

– To już nie jest to samo miejsce, wieś się wyludniła, wielu młodych wyjechało – mówi rolnik. – Ale też wielu hodowców się nie poddało. Zainwestowali w zmianę profilu produkcji, przebudowali chlewnie na obory i hodują bydło. I teraz dowiadują się, że znowu, z dnia na dzień, mają być pozbawieni możliwości zarabiania pieniędzy na życie ich i ich rodzin – podkreśla rolnik.

Posłowie nie powinni lekceważyć rolników, dzięki którym ma mandat poselski

Dwa tygodnie wcześniej rolnicy protestowali m.in. przed lubelskim biurem posła PiS Przemysława Czarnka, byłego wojewody, a obecnie ministra edukacji. Zostawili list do niego. Andrzej Waszczuk mówi, że nie doczekali się odpowiedzi. 

– Nie może być tak, że pan Czarnek, który dostał na Lubelszczyźnie dziewięćdziesiąt tysięcy głosów wypina się na tych, od których bierze pieniądze – mówił w Łucce Łukasz Paluch, plantator z pow. lubartowskiego. – Przywróćmy normalność, tu jest Polska! –apelował rolnik.

Krzysztof Janisławski

Fot. Krzysztof Janisławski

Widziałeś już nasze video "„Teraz za byka kupię 2 tony saletry, a przed rokiem kupowałem 8 ton”. Dlaczego rolnicy protestują?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a