Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnik była na grillu, a pijany złodziej kradł mu ciągnik

Rolnik była na grillu, a pijany złodziej kradł mu ciągnik
Wiadomości Policja
Data publikacji 19.05.2021r.

Kiedy rolnik grillował, pijany 24-latek próbował mu ukraść ciągnik rolniczy. Ta sztuka mu się nie udała, ponieważ… nie potrafił ruszyć traktorem.

Zuchwała próba kradzieży ciągnika pod Łomżą

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 21. Wtedy też policja z Łomży (woj. podlaskie) otrzymała zgłoszenie o próbie kradzieży ciągnika rolniczego. 24-latek postanowił wykorzystać sytuację, że w stacyjce ciągnika pozostawione były kluczyki.

r e k l a m a

Hałas silnika zaalarmował właściciela

24-latek wszedł do kabiny ciągnika i zaczął majstrować przy stacyjce. Nawet udało mu się uruchomić pojazd, ale nie umiał nim ruszyć. Hałas pracującego silnika zaalarmował domowników i właściciela ciągnika. Zaniepokojony od razu podbiegł do maszyny i zauważył w niej nieznanego mężczyznę. Uniemożliwił mu próbę wyjazdu i zawiadomił od razu policję.

Złodziej był pijany

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci z posterunku w Śniadowie sprawdzili trzeźwość niedoszłego złodzieja. Okazało się, że pijany amator cudzej własności miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Najpierw został zatrzymany do wytrzeźwienia, a następnie 24-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. KMP Łomża

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a