Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnik chciał kupić ciągnik za 44 tys. złote – został oszukany

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Rolnik chciał kupić ciągnik za 44 tys. złote – został oszukany
Wiadomości Polcija
Data publikacji 29.04.2020r.

Jeden z rolników spod Ostrołęki chciał kupić ciągnik rolniczy. Odpowiednią maszynę rolniczą wyceniona na 44 tys. złotych znalazł na jednym z portali ogłoszeniowych. Jednak po wpłacie zaliczka za traktor kontakt ze sprzedawcą urwał się.

Ostrołęka: rolnik oszukany przy zakupie ciągnika przez Internet

We wtorek 28 kwietnia 2020 roku do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się 48–letni rolnik z powiatu ostrołęckiego. Złożył on zawiadomienie, że został oszukany przez człowieka oferującego ciągnik rolniczy po okazyjnej cenie. 

r e k l a m a

Mundurowi ustalili, że w środę 22 kwietnia rolnik znalazł na jednym z portali ogłoszeniowych ciągnik rolniczy, a jego cena wynosiła 44 tys. złotych. Jak przyznaje sam gospodarz, była to bardzo atrakcyjna cena, dlatego zainteresował się traktorem. Skontaktował się ze sprzedającym, który poinformował rolnika, że maszyna cieszy się dużym zainteresowaniem i jeśli rzeczywiście gospodarz spod Ostrołęki jest nim zainteresowany, to powinien wpłacić 2 tys. złotych zaliczki na poczet zakupu ciągnika. Ponieważ ciągnik miał rzekomo znajdować się w Świnoujściu, to rolnik zgodził się na taki warunek. Jednak po przelaniu na wskazane konto zaliczki i wysłaniu potwierdzenia przelewu MMS-em, kontakt z osobą oferującą ciągnik urwał się.

Jak nie zostać oszukanym kupując przez Internet

r e k l a m a

Kupując przedmiot za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych być może należałoby się zastanowić nad ,,poświęceniem” kilkuset złotych, pojechaniu na miejsce i sprawdzeniu, czy taki pojazd w ogóle istnieje. Nie wierzmy także w tzw. ,,super okazje”. Przedmiot, który jest wystawiony poniżej średniej rynkowej już powinien wzbudzić naszą czujność – podpowiada podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce. 

Policja jednocześnie apeluje, aby zachować dożą ostrożność podczas zakupów za pośrednictwem Internetu i dokładnie sprawdzać wiarygodności sprzedających. 

 

Paweł Mikos

Fot. Pixbay (zdjęcie poglądowe)

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a