Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Wypłata pomocy suszowej – trzeba złożyć nowy wniosek!

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
Wypłata pomocy suszowej – trzeba złożyć nowy wniosek!
Wiadomości Susza
Data publikacji 25.08.2020r.

Od 13 sierpnia producenci rolni, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez pandemię COVID-19, oraz ci, którzy nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 rok, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe.

Pomoc dla rolników – warunek: wycofanie wcześniejszego wniosku

Jednym z warunków przyznania pomocy jest złożenie oświadczenia o wycofaniu wniosku złożonego w 2019 roku dotyczącego pomocy za szkody spowodowane suszą i innymi niekorzystnymi zjawiskami. To bardzo ważna informacja dla rolników, którzy cały czas czekają na wypłatę suszowego za 2019 rok. Zwracamy uwagę, iż zaległe pieniądze nie zostaną wypłacone automatycznie – trzeba wycofać stary wniosek i złożyć nowy.

r e k l a m a

Gdzie składać wnioski o pomoc?

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych ARiMR. Ostateczny termin ich przyjmowania nie został określony, aczkolwiek Agencja może przyznać pomoc tylko do 31 grudnia 2020 roku i w tym terminie musi ją również wypłacić. Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje więc szybszą wypłatę środków. Wzory wniosków dostępne są na stronie internetowej ARiMR oraz w placówkach Agencji.

r e k l a m a

Rolniku chcesz potwierdzenie złożenia wniosku? Nie zapomnij zostawić danych kontaktowych

Wnioski można przekazywać też za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać przesyłką rejestrowaną albo dostarczyć do specjalnych wrzutni ustawionych w placówkach terenowych Agencji. W tym ostatnim przypadku, jeżeli wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia, powinien dołączyć do wniosku dane kontaktowe – adres e-mail bądź nr telefonu komórkowego – ze wskazaniem, że za tym pośrednictwem

Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnię. Pomoc będzie miała charakter pomocy publicznej. Agencja uczula rolników, aby przy złożeniu wniosku poinformowali o aktualnym numerze rachunku bankowego, jeżeli wskazany we wniosku złożonym w 2019 roku o przyznanie pomocy suszowej się zmienił.

Magdalena Szymańska
Fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a