Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rynek konopi rośnie jak na drożdżach! Kombinat Konopny zebrał 4,5 mln złotych

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Pieniądze i Prawo
Rynek konopi rośnie jak na drożdżach! Kombinat Konopny zebrał 4,5 mln złotych
Pieniądze i Prawo wiadomości z branży
Data publikacji 11.12.2021r.

Zajmujący się uprawą konopi włóknistych Kombinat Konopny w dniu 8 grudnia 2021 r. w kampanii crowdfundingowej zebrał 4,2 mln zł od ponad 700 inwestorów. Okazuje się, że zgromadzenie tej sumy zajęło niespełna 7 minut!

Druga emisja udziałów metodą crowdfundingową okazała się sukcesem

Kombinat Konopny S.A. to spółka specjalizująca się w uprawie i przetwórstwie konopi włóknistych, która po raz drugi zorganizowała emisję udziałów w modelu crowdfundingu udziałowego. Akcja okazała się sukcesem.

Maciej Kowalski – założyciel Kombinat Konopnego – po raz pierwszy emisję udziałów za pomocą crowdfundingu udziałowego zorganizował rok temu. Wtedy wielu nie dowierzało, że to się może udać. 

r e k l a m a

Okazało się jednak, że pierwsza emisja udziałów Kombinatu Konopnego na platformie Crowdway.pl przebiła wszelkie oczekiwania, a założona kwota 4,2 mln zł została zebrana w ciągu… 40 minut! Druga emisja, podczas której planowano zebrać 4,5 mln zł trwała już raptem... 7 minut! Tym samym Kombinat Konopny pokonał dotychczasowego rekordzistę spółkę CanPoland, która na początku 2021 roku zebrała 4,4 mln zł w 11 minut.

Co więcej, gdyby nie ograniczenia prawne dotyczące wysokości emisji na kwotę nie wyższą niż 1 mln EUR, część chętnych nie załapała się na wykup akcji. W przeciwnym przypadku zebrano by nawet 8 mln zł.

Spółka w ciągu 5 najbliższych lat chce się przygotować do wejścia na giełdę. Co więcej do 2025 chce osiągać przychody z produkcji na poziomie 25 mln zł przy 25 proc. marży EBITDA.

r e k l a m a

Kombinat Konopny dzierżawi już 40 ha gruntów pod uprawę konopi i dalej chce rozwijać produkcję

Kombinat Konopny, który obecnie dzierżawi 40 hektarów pola w okolicy Elbląga i na któryh uprawia konopie włókniste, obiecuje, że pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na:

  • zwiększenie upraw konopi włóknistych,
  • uruchomienie produkcji olejków CBD,
  • wyrobów tekstylnych.

Popyt na produkty konopne jest coraz większy

Mimo, że przeciętnej osobie konopie kojarzą się z marihuaną, to branża ta dotyczy konopi siewnych, których uprawa jest dopuszczalna w Polsce. Choć z pewnymi ograniczeniami. To co wyróżnia ten dział uprawy i przetwórstwo konopi to szeroka paleta zastosowań, których przybywa. Rośnie także popyt na produkty konopne, a tym samym świadomość klientów, którzy szukają produktów wytworzonych z konopi.

Na rynku dostępne są produkty konopne, których bazą jest legalny i dopuszczalny CBD (kannabidiol), który w przeciwieństwie do THC (Δ9-tetrahydrokannabinol), nie wykazuje właściwości psychoaktywnych.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Zdjęcie: arch. red. (Monika Kopaczel-Radziulewicz)

Widziałeś już nasze video "Jak wyglądają konopne żniwa na polu słynnego rolnika w Lublinie?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a