Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Przyszłość produkcji mleka: opłacalność, środowisko, dobrostan i oczekiwania konsumentów

. .
Kategoria: Polskie mleko
Przyszłość produkcji mleka: opłacalność, środowisko, dobrostan i oczekiwania konsumentów
Polskie mleko Wiadomości
Data publikacji 20.03.2022r.

Już 29 marca 2022 roku odbędzie się Forum Mleko, podczas którego omawiane będą kwestie związane z opłacalnością produkcji mleka. Rolnicy będą mogli poznać wskazówki dotyczące żywienia i zdrowia krów oraz poznać ciekawe rozwiązania w oborach, które ułatwiają pracę hodowcy.

Jaka przyszłość czeka produkcję mleka?

Na to jak i wiele innych pytań dotyczących opłacalności produkcji, dobrostanu zwierząt i zmieniających się trendów konsumenckich, odpowiedzą licznie zgromadzeni eksperci z branży mleczarskiej podczas Forum Mleko: „Przyszłość produkcji mleka: opłacalność, środowisko, dobrostan i oczekiwania konsumentów”. Wydarzenie odbędzie się  29 marca 2022 w miejscowości Podborze (woj. mazowieckie) w godzinach 8:00 – 15:00  w Dworku nad Stawem niedaleko Ostrowi Mazowieckiej.

r e k l a m a

Zaraz po rejestracji uczestników oraz otwarciu Forum Mleko, rozpoczną się 4 sesje tematyczne zakończone debatą.

Sesja I: Efektywne żywienie krów mlecznych

r e k l a m a

Podczas pierwszej sesji tematycznej uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prof. Zygmunta M. Kowalskiego z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który przybliży słuchaczom zagadnienia dotyczące efektywnego żywienia krów mlecznych podczas swojego wykładu pt. "Energia z kukurydzy i więcej białka z użytków zielonych". Następnie Filip Wojdowski - Kierownik Działu Sprzedaży Rolimpex S.A. przedstawi aktualne tendencje na rynku traw pastewnych w Polsce, a Kierownik Działu Handlu Krajowego i Spedycji w SaMASZ Piotr Cebeliński opowie o maksymalizacji zysków z produkcji własnych pasz w gospodarstwie. Ostatnią prelekcją pierwszej sesji poprowadzi kierownik produktu ds. bydła De Heus Wiesław Płecki, która dotyczyć będzie innowacyjnych rozwiązań żywieniowych w efektywnej produkcji mleka.

Sesja II: Zdrowe wymię – wydajna krowa

W sesji drugiej dr. nauk weterynaryjnych Sebastian Smulski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawi zgromadzonym najważniejsze strategie terapeutyczne zapaleń wymienia oraz podpowie, jak zredukować zużycie antybiotyków w selektywnym leczeniu krów zasuszonych. Zaraz po nim Zgniew Zajner - Dyrektor Sprzedaży GEA Farm Technologies przybliży zgromadzonym temat AMS i separacji mleka. 

Sesja III: Obora dobra dla zwierząt i wygodna dla hodowcy

Podczas trzeciej sesji tematycznej Andreas Pelzer, niezależny doradca w Centrum Doświadczalnym w Haus Düsse (Niemcy) przedstawi zagadnienia związane z dobrostanem krów mlecznych podczas swojej prelekcji pt. "Dobrostan w oborze dla krów mlecznych - dla zwierząt i dla rolnika". Następnie goście będą mieli okazję wysłuchać Grzegorza Kędzierskiego, będącego Dyrektorem Zarządzającym w firmie Pellon sp. z o.o., który poruszy temat obory przyjaznej dla krów w kontekście zadawania paszy.

Sesja IV: Co przyniesie rynek?

Ostatnia sesja dotyczyć będzie przyszłości rynku mleka w Polsce i na świecie. Wykład wprowadzający poprowadzi pt. "Perspektywy na światowym i polskim rynku. Co w przyszłości zdecyduje o utrzymaniu konkurencyjności na rynku mleka" Łukasz Wyrzykowski, dyrektor generalny IFCN. Ostatnim punktem spotkania będzie debata, podczas której zostaną poruszone tematy m.in. wpływu „Zielonego Ładu” na kondycję polskiego sektora mlecznego i szansach na wykorzystanie w pełni polskiego potencjału w produkcji mleka. Udział w debacie zapowiedzieli:

  • Edward Bajko, SM Spomlek, PIM,
  • Marcin Hydzik, ZPPM,
  • Dariusz Sapiński, SM Mlekovita,
  • Grzegorz Gańko, OSM Sierpc 
  • Stanisław Jamiołkowski, MSM Mońki.

Zobacz szczegółowy program Forum Mleko TUTAJ

Jak wziąć udział w Forum Mleko?

Koszt wzięcia udziału w Forum Mleko wynosi 100 zł dla prenumeratorów oraz 250 zł dla osób nie będących prenumeratorami. Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 61 886 29 59.

 

Zapraszamy do rejestracji!

Oprac. Kamila Dłużewicz
fot. Archiwum

Widziałeś już nasze video "Debata pomiędzy praktykami a ekspertami. Czy rolnictwo ekologiczne się opłaca?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a