Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nowa seria ciągników John Deere 5ML do upraw specjalistycznych [ZDJĘCIA]

. .
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Nowa seria ciągników John Deere 5ML do upraw specjalistycznych [ZDJĘCIA]
Maszyny Rolnicze Ciągniki rolnicze
Data publikacji 02.01.2023r.

Jak zapewnia amerykański producent, najnowsza seria ciągników John Deere składa się z najinteligentniejszych i najmocniejszych maszyn, jakie dotychczas oferowali. Do jakich prac dedykowana jest najnowsza linia ciągników John Deere 5ML i w co jest wyposażona?

Inteligentne ciągniki John Deere 5ML z system naprowadzania AutoTracTM

Seria ciągników 5ML dedykowana jest specjalistycznym uprawom i wyposażona jest w kompleksowy pakiet technologii rolnictwa precyzyjnego John Deere. Jednym z nich jest system naprowadzania AutoTracTM, którego wyświetlacz wbudowany jest  bezpośrednio w tablice rozdzielczą ciągnika. Zintegrowany system naprowadzania pozwala operatorowi zachować wysoką jakość i komfort operowania maszyną, co świetnie sie sprawdza szczególnie przy długim dniu pracy. Rolnik może poświęcić całą uwagę narzędziom, podczas gdy ciągnik sam trzyma się wyznaczonej linii.

r e k l a m a

Łatwe i automatyczne dokumentowanie pracy z John Deere Operations Center

Zgodnie z życzeniem rolnika, w ciągnikach z serii 5ML można zamontować opcjonalny wyświetlacz, pozwalający na sprawne dokumentowanie wszystkich operacji wykonywanych przez ciągnik, a następnie na bezpieczne przesłanie i analiza interesujących rolnika danych do John Deere Operations Center. Dodatkowo, funkcja 1-Click-Go-AutoSetup pozwala konfigurować z poziomu Operations Center ustawienia dotyczące dokumentowania i wykonywania poszczególnych etapów prac, takich jak aplikowanie odpowiedniej dawki środków ochrony roślin. Zaraz po wjechaniu ciągnikiem na określone pole na wyświetlaczu pojawia się zdefiniowane wcześniej zadanie do wykonania. Operator musi tylko je potwierdzić, po czym przystępuje do pracy. W ten sposób funkcja 1-Click-Go-AutoSetup pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na konfigurację oraz zapewnia generowanie bezbłędnej dokumentacji. Za pośrednictwem John Deere Operations Center ciągnik z serii 5ML można też połączyć z aplikacjami współpracujących firm zewnętrznych.

Jaką moc mają najnowsze ciągniki John Deere 5ML?

Czterocylindrowy silnik John Deere PowerTech Plus zastosowany w nowym ciągniku John Deere 5130ML ma pojemność 4,5 l, zapas momentu obrotowego na poziomie 30% i maksymalną moc 134 KM. Mechaniczna przekładnia PowerQuad Plus ma cztery biegi przełączalne pod obciążeniem spośród opcjonalnie dostępnych ośmiu (w przekładni Powr8). Podczas zmiany zakresów automatycznie wybierany jest właściwy bieg PowerShift. 

Imponować może nie tylko moc silnika, ale i wydajności pompy hydraulicznej na poziomie 117 l/min. Ponadto ciągnik możne wykonywać jednocześnie więcej niż jedną rzecz na raz. Na przykład przycinanie drzew połączone z uprawą, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. Co więcej, ciągnik jest przystosowany do użytku z ładowaczem czołowym.

Kolejnym atutem serii 5ML jest wyjątkowy udźwig, który wynosi łącznie 4900 kg na końcówkach kulowych tylnego podnośnika. Na przednim podnośniku ma natomiast udźwig 2900 kg z całkowitą ładownością 3500 kg. Wysokie wartości ładowności i maksymalnego udźwigu umożliwiają mocowanie dużych narzędzi. Nie byłoby to możliwe bez solidnej konstrukcji ciągników. Błotniki, zbiornik paliwa i obudowa świateł tylnych, a także okolice drzwi wykonano ze stali, dzięki czemu maszyny są szczególnie wytrzymałe. Opływowe kształty pomagają uniknąć uszkodzenia roślin podczas przejeżdżania wąskimi alejkami.

r e k l a m a

Jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo pracy w ciągnikach 5ML

Kabina najnowszych ciągników John Deere'a posiada elektroniczny joystick i duży wyświetlacz LCD na desce rozdzielczej, który znacznie zwiększa widoczność ustawień ciągnika. Funkcja zarządzania pracą na obrzeżach iTec sprawia, zapewnia automatyzację procesów roboczych podczas zawracania. System filtrów kabiny kategorii 4 (zgodny z normą EN 15695), zabudowany w dachu kabiny, jest dostępny jako opcja i zapewnia ochronę przed niebezpiecznym dla zdrowia pyłem, aerozolami i oparami.

Ciągniki z pionierskiej serii John Deere 5ML dla rolnictwa precyzyjnego można zamawiać od stycznia 2023 r.

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a