Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Szereg rozwiązań ochrony upraw podczas Dni Pola Innvigo

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
Szereg rozwiązań ochrony upraw podczas Dni Pola Innvigo
Uprawa wiadomości z branży
Data publikacji 29.07.2021r.

Firma Innvigo zaprosiła w czerwcu rolników na Dni Pola, które odbyły się w formule kameralnych spotkań na platformach doświadczalnych. Była to okazja, aby w praktyce poznać oferowane rozwiązania i technologie oraz skorzystać z fachowej wiedzy doradców. Czego podczas spotkania mogli dowiedzieć się rolnicy?

Podczas tych wyjątkowych Dni Pola spotykaliśmy się z rolnikami w Urbanowicach na Opolszczyźnie, w Rozbitym Kamieniu niedaleko Siedlec, w Pawłowicach koło Leszna i w Radostowie koło Tczewa. Prezentowaliśmy tam szereg rozwiązań do ochrony głównych upraw w Polsce – rzepaku, zbóż, kukurydzy, buraków cukrowych – mówi Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo.

r e k l a m a

Skuteczność zastosowanej ochrony jest weryfikowana na polu

Na poletkach można było zobaczyć, jak technologie Innvigo sprawdzają się w praktyce. Oczywiście kluczowa weryfikacja nastąpi po zbiorach, kiedy zważymy ilość i ocenimy jakość plonów. W czasie spotkań można było zweryfikować skuteczność programów ochrony Innvigo w kontekście przygotowań do jesiennych zabiegów w uprawach ozimych. Oferta firmy jest bogata – to ponad 50 preparatów. Są to nie tylko pojedyncze produkty – dzięki którym użytkownicy mogą tworzyć kombinacje i mieszaniny dostosowane do indywidualnej sytuacji na danym polu – ale przede wszystkim pełne technologie, pozwalające na całościową ochronę głównych upraw rolnych.

r e k l a m a

W skład polecanych rozwiązań wchodzą zaprawy nasienne, herbicydy, fungicydy, insektycydy i regulatory wzrostu. Mając do dyspozycji tak szeroką ofertę preparatów, plantatorzy mogą skorzystać z optymalnie dobranych technologii, dopasowanych do potrzeb danego gospodarstwa, występujących zagrożeń i do warunków pogodowych.

Doradztwo i fachowa wiedza na wyciągnięcie ręki dla każdego rolnika

Powodzenie i plonowanie prowadzonych upraw zależy nie tylko od właściwej ochrony, ale także od odpowiedniego doboru odmian roślin. Dlatego podczas spotkań na poletkach doświadczalnych Innvigo zależnie od lokalizacji rolnicy mogli zapoznać się z propozycjami firm nasiennych – Danko, KWS, Limagrain, Saatbau Linz, Saaten-Union – a ponadto dowiedzieć się, jak dostosować ochronę do poszczególnych odmian. Dni Pola nie były jedyną okazją, aby spotkać się w terenie z przedstawicielami firmy, bo dba ona o to, aby rolnicy z całej Polski mieli możliwość skorzystania z wiedzy, doświadczenia i oferowanych rozwiązań.

Od tego roku do naszego zespołu dołączyła duża grupa doradców, którzy pracują zarówno z producentami rolnymi, jak i z punktami sprzedaży detalicznej. Chcemy na bieżąco kontaktować się z klientami, mówić nie tylko o promocjach, ale przede wszystkim o aspektach technicznych: wejść na dane pole, sprawdzić, jakie są zagrożenia i z czym trzeba walczyć, zobaczyć, jaki jest potencjał upraw i dostosować do niego technologię. Dbamy o to, aby wiedza, którą posiada zespół Innvigo, była jak najbardziej aktualna i dzielimy się nią z naszymi klientami – podkreśla Krzysztof Golec.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Zestaw dzwonków na telefon Tygodnik Poradnik Rolniczy

Zestaw dzwonków na telefon Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

30,00 zł SPRAWDŹ

Innvigo dołącza do kampanii "Idę po rekord"

Podczas Dni Pola ogłoszona została informacja, że Innvigo dołącza do kampanii "Idę po Rekord!", organizowanej przez firmę Chemirol. Akcja polega na takim doborze rozwiązań agrotechnicznych – m.in. środków ochrony roślin – aby wykorzystać potencjał roślin oraz atuty gospodarstw i umożliwić uzyskanie jak najwyższych plonów.

Oczywiście potencjał każdego gospodarstwa jest inny, uzależniony od lokalizacji, jakości gleby i tego co dzieje się na polu. Do tych warunków gospodarowania i do odmian uprawianych roślin trzeba dopasować optymalną ochronę. Taki też jest cel kampanii i firmy Innvigo i doradztwa technologicznego dla rolników.

 

Marek Kalinowski
Zdjęcia: Archiwum TPR

Widziałeś już nasze video ""Nie będziemy umierać w ciszy". Rolnicy będą protestować w w całej Polsce"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a