StoryEditorInne maszyny

Brony talerzowe Pöttinger TerraDisc T teraz też z wałem nożowym

30.12.2022., 14:12h
  Zaczepiane krótkie brony talerzowe Pöttinger TerraDisc T o szerokości roboczej 4, 5 i 6 metrów będą teraz w stanie jeszcze dokładniej rozdrobnić i pociąć resztki pożniwne po kukurydzy czy "skasować" poplon, a to za sprawą wprowadzenia w nich możliwości zamontowania wałów nożowych.

Nowe wały nożowe dla maszyn nowych i używanych

Dotyczy to nie tylko nowych maszyn, ale i używanych, lecz niewyprodukowanych wcześniej niż w 2018 roku. Producent podkreśla, że wszystkie potrzebne elementy do montażu wału są już zamocowane na maszynie, dlatego nic nie trzeba w nich zmieniać ani przerabiać.

Hydrauliczne ustawienie głębokości pracy

Wał ma 350 mm średnicy, co gwarantuje, że uzyskuje wysokie obroty, a to potęguje efekt cięcia i rozdrabniania resztek roślinnych. Efekt jego pracy podnosi też to, że noże są zamocowane na wale spiralnie.

Ustawienie głębokości pracy jest regulowane hydraulicznie, a zastosowanie hydrauliki daje też możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się warunki pracy. Gdy wał nożowy nie jest potrzebny, można go podnieść do góry i wówczas nie ma on kontaktu z glebą.

Przemysław Staniszewski
Zdjęcie: Pöttinger

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 50/2022 na str. 31. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR:  Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 17:56