Wyjątkowe w traktorach Auga M1 jest to, że na jednym tankowaniu biometanu są w stanie pracować non stop nawet przez 12 godzin.Auga
StoryEditorCiągniki rolnicze

Ciągnik Auga M1 chroniony patentem. Może pracować 12 godzin na jednym ładowaniu

22.03.2024., 16:00h
Firma Auga Tech poinformowała, że zastosowany w ciągniku Auga M1 napęd biometanowo-elektryczny jest już chroniony w Stanach Zjednoczonych patentem. To otwiera możliwość rozpoczęcia sprzedaży tych maszyn w USA.

Auga M1: litewski ciągnik z amerykańskim patentem

To ważne, bo Stany Zjednoczone są drugim po Unii Europejskiej największym producentem biometanu na świecie. Nim dojdzie do sprzedaży traktorów, wpierw litewski producent zamierza dokładnie przetestować prototypowe maszyny. Na razie powstały trzy ciągniki, które obsługują gospodarstwo grupy Auga.

Maszyny różnią się między sobą podzespołami, po to abyśmy mogli przetestować różne rozwiązania wybierając finalnie te najlepsze. Gdy pozyskamy finansowanie, ruszymy z produkcją tych maszyn – zapowiada Kęstutis Juščius, prezes grupy Auga, do której należy Auga Tech.

Wyjątkowe w traktorach Auga M1 jest to, że na jednym tankowaniu biometanu są w stanie pracować non stop nawet przez 12 godzin. Takie możliwości dało zastosowanie modułu z sześcioma dużymi butlami, który jest umieszczany w specjalnej przestrzeni nad tylną osią. Butle można szybko wymontować z traktora i wymienić. W tym ciągniku biometanem zasilany jest 400-konny silnik spalinowy, który z kolei napędza generator wytwarzający energię elektryczną. Ta jest przekazywana m.in. do silników elektrycznych zamocowanych przy kołach jezdnych.

 

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 15:18