Ciągnik Massey Ferguson 9S zwycięzcą konkursu Red Dot DesignMassey Ferguson
StoryEditorMaszyny rolnicze

Ciągnik Massey Ferguson 9S zwycięzcą konkursu Red Dot Design

17.04.2024., 09:19h
Marka Massey Ferguson została laureatem nagrody Red Dot w kategorii „Wzornictwo produkty” za flagowy produkt firmy – ciągnik serii MF 9S. To bardzo wyjątkowa nagroda, przyznawana wyłącznie produktom charakteryzującym się doskonałym wzornictwem.

Jak powstała seria MF 9S i co wyróżnia poszczególne modele?

Jak informują twórcy serii MF 9S, sześć modeli o mocy od 285 KM do 425 KM wyróżnia się nieprzeciętną konstrukcją silnika i kabiny Protect-U, zapewniającymi nie tylko doskonałą widoczność, ale również niezrównany komfort. To wszystko zapewnia charakterystyczna konstrukcja z unikalną 18-centymetrową szczeliną, izolującą zamknięty silnik od kabiny.

– Bardzo się cieszymy, że MF 9S otrzymał tę prestiżową nagrodę. To wyróżnienie pokazuje, jak bardzo staramy się tworzyć innowacyjne maszyny, dzięki którym nasi klienci mogą zwiększyć produktywność. Szanowne jury doceniło nasze wysiłki – czytamy na stronie Massey Ferguson.

image
Ciągnik Massey Ferguson 9S zwycięzcą konkursu Red Dot Design
FOTO: Massey Ferguson

Bezstopniowa przekładnia i doskonałe parametry techniczne MF 9S

Każdy z ciągników MF 9S został wyposażony w renomowaną przekładnię bezstopniową Dyna-VT firmy Massey Ferguson, która zawiera w sobie nowy system zarządzania mocą, zapewniający dodatkowy moment obrotowy i jeszcze większą moc.

Ponadto MF 9S, to traktor o doskonałych parametrach technicznych, wyróżniający się wysokim poziomem komfortu i produktywnością. W nagrodzonym modelu Massey Ferguson nie mogło zabraknąć standardowych funkcji MF Guide i MF Connect.

MF 9S został również wyposażony w dodatkowe opcje poprawiające wydajność, czyli systemy MF AutoTurn, AutoHeadland, TIM – zarządzanie osprzętem ciągnika i centralny system pompowania opon (CTIS), a zwiększona wydajność i komfort pracy są możliwe dzięki konfiguracji MF By You.

– Przy tworzeniu produktów dla rolników wsłuchujemy się w ich głos. Poświęciliśmy 7 lat na konsultacje z klientami i na testy. W ich rezultacie stworzyliśmy innowacyjny i praktyczny ciągnik z serii MF 8S, który w 2021 roku otrzymał nagrodę Red Dot w kategorii Wzornictwo Produktu. Ciągniki z serii MF 9S czerpią z sukcesu konstrukcji Protect-U i kabiny. Zapewniają bezkonkurencyjną wydajność, są niezawodne i wyposażone w innowacyjne technologie, stworzone z myślą o potrzebach rolników – podkreślił Thierry Lhotte, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

image
Ciągnik Massey Ferguson 9S zwycięzcą konkursu Red Dot Design
FOTO: Massey Ferguson

Jakie są zalety MF 9S?

Poniżej prezentujemy największe zalety MF 9S, które wymienia producent:

 • Szeroki wybór wydajnych ciągników o dużej ramie z sześcioma nowymi modelami oferującymi maksymalną moc od 285 KM do 425 KM.
 • Unikalna konstrukcja MF Protect-U zapobiega wibracjom, jednocześnie poprawiając widoczność i redukując poziom hałasu w kabinie do zaledwie 69 dBa.
 • Najlepsza w swojej klasie widoczność z nowej, przestronnej kabiny o powierzchni 3,4 m³ z powierzchnią okien (kabiny) wynoszącą 6,6 m², która jest czysta dzięki nowej wycieraczce pokrywającej 72% powierzchni.
 • Zwiększony komfort i mniejsze zmęczenie operatora dzięki nowym opcjom automatyzacji, w tym MF AutoTurn, AutoHeadland i systemowi zarządzania osprzętem ciągnika TIM ISOBUS.
 • Możliwość zmniejszenia ugniatania gleby i zużycia paliwa dzięki nowej opcji centralnego systemu pompowania opon dla wszystkich modeli, a także szeroki wybór kół i opon o średnicy do 2,18 m (VF 750/70R44).
 • Wyższe osiągi i niższe koszty eksploatacji dzięki wydajnemu, sześciocylindrowemu silnikowi AGCO Power o pojemności 8,4 litra z pojedynczym turbodoładowaniem i prostą kontrolą emisji spalin Stage V bez konieczności stosowania zaworu EGR.
 • Zwiększona wydajność dzięki łatwej w obsłudze, sprawdzonej przekładni bezstopniowej Dyna-VT montowanej w standardzie.
 • Nowoczesny osprzęt jest obsługiwany przez wydajny, wysokoprzepływowy układ hydrauliczny z czujnikiem obciążenia (LS), zapewniający wydajność do 400 l/min przy obrotach wynoszących 1850.
 • Większa stabilność i przyczepność dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 3,1 m, który zapewnia wszechstronność i promień skrętu wynoszący 5,75 m umożliwiający swobodne manewrowanie.
 • Maksymalna elastyczność operacyjna dzięki niskiej masie wynoszącej 10 900 kg i niezrównanemu stosunkowi mocy do masy, który można zwiększyć do 18 500 kg w celu uzyskania maksymalnej przyczepności.
 • Wyższy poziom bezpieczeństwa i zwiększona ładowność dzięki doskonałej dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 16 t przy prędkości 50 km/h i dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 50 t (w zależności od rynku).
 • MF By You, nowa usługa montażu fabrycznego, umożliwia właścicielom określenie dodatków, które pomogą zwiększyć produktywność, komfort, osiągi i wszechstronność.
image
Ciągnik Massey Ferguson 9S zwycięzcą konkursu Red Dot Design
FOTO: Massey Ferguson

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Massey Ferguson

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 11:54