firmowe
StoryEditorNowe barwy New Holland T7

Ciągnik New Holland T7 jak z kreskówki. Jedyny taki egzemplarz na świecie [FOTO]

12.04.2024., 14:30h
Firma New Holland z okazji 60-lecia otwarcia fabryki ciągników w Basildon przygotowała specjalną edycję modelu T7.300. Unikatowy egzemplarz traktora będzie prezentowany na wystawach maszyn rolniczych do końca roku 2024. Jednak to nie jedyny model traktora, który w ostatnim czasie zainteresował miłośników rolniczej motoryzacji.

Kolorowe ciągniki rolnicze

Rozpowszechnianie imprez o różnej tematyce przy współudziale marek samochodowych stało się popularne lata temu. Loga popularnych firm zajmujących się produkcją i dystrybucją aut niejednokrotnie informowały o wspieraniu różnych akcji, w tym chartytatywnych. Teraz trend się odwraca, a wydarzenia te zaczynają wspierać marki ciągników rolniczych, które specjalnie na takie eventy przygotowują wersje traktorów w kolorowych barwach.

Na koniec marca informowaliśmy o różowym Massey Fergusonie i Lintracu 80, które stały się wizytówką akcji profilaktyki badań piersi, o czym więcej możecie przeczytać w artykule pt. "Różowy ciągnik Lintrac 80 w trasie koncertowej. Ma pomóc w walce z rakiem piersi".

Jak się okazuje, kolorowe traktory przypadły do gustu również innym producentom. Jeden z nich zdecydował się na stworzene specjalnego modelu ciągnika rolniczego z okazji 60-lecia działalności fabryki. Mowa o wyjątkowym modelu New Holland T7.300, który powstanie z okazji jubileuszu istnienia fabryki w Basildon. 

Kiedy powstała fabryka Forda w Basildon?

Fabryka w Basildon została zbudowana na początku lat 60-tych przez Forda, którego firma produkująca ciągniki i sprzęt rolniczy została później zakupiona przez Fiata. Chcąc zmodernizować procesy produkcyjne w istniejącej fabryce samochodów i ciągników w pobliskim Dagenham, firma została zachęcona do stworzenia dedykowanego zakładu produkującego ciągniki na 40-hektarowym terenie w nowym mieście Basildon.

Perypetie zakładu Forda w Basildon 

Prace rozpoczęły się 2 kwietnia 1960 roku. Fabryka została ukończona 29 lutego 1964 r., a jej otwarcie zbiegło się w czasie z premierą serii  ciągników Ford 6X o mocy 37-65 KM. Inne ciągniki wyprodukowane od tego czasu obejmują ciągniki 7A1 "serii 600" w 1975 r., od 2600 do 7600, oraz podobne wersje "7A2" z nową cichą kabiną "Q" w następnym roku.

Więcej na temat fabryki w Basildon przeczytasz w artykule pt.: "New Holland T7 pomalowany niczym "graffiti". Z jakiej okazji?".

oprac. Łukasz Siara za S.Vale, Justyna Czupryniak 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 02:25