StoryEditorCiągniki

Ciągniki Valtra będą jeździć na oponach Continental

03.03.2019., 16:03h
W tym roku odbędzie się europejski cykl pokazów ciągników Valtra W ramach SmartTour. Sprzęt zaprezentowany zostanie w 20 krajach, w tym w Polsce, prze mierzając łącznie ponad 30 000 km. Oficjalnym partnerem imprezy została firma Continental.

W ramach współpracy wszystkie prezentowane ciągniki rolnicze zostaną wyposażone w opony radialne TractorMaster. W ten sposób Continental rozwija zapoczątkowaną w październiku 2018 r. współpracę z fińskim producentem, w ramach której nowe ciągniki Valtra serii A dostępne są z oponami Continental Tractor70 oraz Tractor85. Do produkcji opon TractorMaster — podobnie jak w przypadku pozostałych 2 oferty Continental do ciągników i kombajnów — użyto nylonowego karkasu N.flex.

Wysoka rozciągliwość tego materiału sprawia, że opony są wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Ogumienie zostało wyposażone również w charakterystyczną dla Continentala stopkę wykonaną z jednego kawałka stalowego drutu. Dzięki temu jest bardzo wytrzymała — zachowuje swój kształt i zapobiega uślizgom na feldze. W oponach TractorMaster zastosowano także nową technologię modelowania klocków bieżnika D.fine, dzięki której powierzchnia styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części jest o 5 proc. większa niż w przypadku standardowych opon. Pozwala to znacznie ograniczyć zagęszczenie gleby, w efekcie czego opony są mniej szkodliwe dla upraw.


Przemysław Staniszewski
fot. Valtra

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 06:31