StoryEditorWiadomości rolnicze

Claas i Carraro będą ściślej współpracować przy produkcji ciągników

18.02.2022., 11:02h
Nie od dziś wiadomo, że dobra współpraca to szansa na lepszy rozwój. Podążając za tą myślą, firmy Claas i Carraro zdecydowały się rozszerzyć trwającą od wielu lat kooperację. Przedsiębiorstwa podpisały nową umowę strategiczną, która zakłada wspólny rozwój w zakresie produkcji ciągników, osi i zasobów ludzkich.

Bliska współpraca rodzinnych przedsiębiorstw

Claas i Carraro to marki, które współpracują ze sobą od lat. Dotąd ich partnerstwo skupiało się głównie w obszarach dostaw osi i komponentów, rozwoju i produkcji ciągników o wąskim rozstawie kół, kompaktowych oraz bez kabiny. Teraz dojdzie do tego rozwój w zakresie zasobów ludzkich, czyli rozwijanie kompetencji pracowników obu firm. 

- Jasnym krótko- i średnioterminowym celem naszego przedsięwzięcia jest zwiększenie sprzedaży i udziałów w rynku w segmentach ciągników specjalnych i kompaktowych. Aby osiągnąć nasze cele, wspólnie inwestujemy nie tylko w nowe rozwiązania, ale także w kompetencje i umiejętności naszych pracowników oraz transfer know-how – skomentował Thomas Böck, dyrektor generalny Claas.

Carraro Group jest trzecim przedsiębiorstwem, z którym firma Claas nawiązała strategiczne partnerstwo, a zarazem pierwszym spoza Niemiec.

Dalsza współpraca zaowocuje rozwojem technicznym 

W 2021 roku Claas zaproponował swoim klientom zmodernizowaną, zbudowaną przez Carraro serię NEXOS z normą emisji spalin Stage V oraz nowymi rozwiązaniami w zakresie techniki i wyposażenia. Już na jesieni 2022 roku zainteresowani będą mogli zapoznać się z nowymi propozycjami, które będą efektem współpracy Claas i Carraro. Nowe modele ciągników zostaną zaprezentowane na listopadowych targach SIMA w Paryżu. 

Dalsza współpraca techniczna skupi się na obszarach, takich jak rozwój i specyfikacja ciągników oraz dostawy osi i kół zębatych przez Carraro Group. Firmy planują także czasową wymianę pracowników pomiędzy zakładami, by wymienić wiedzę i wzmocnić swoją współpracę. 

- Nasza decyzja o zintensyfikowaniu współpracy z Carraro Group opiera się na głębokim wzajemnym zaufaniu i obopólnej chęci zasadniczego pogłębienia naszych rozwijanych przez lata kompetencji – podsumował Thomas Böck.

Z.Ć. fot. Claas

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. wrzesień 2023 22:46