Wanicki Agro ma już ma 11 oddziałówPrzemysław Staniszewski
StoryEditorWiadomości z branży

Dealer John Deere‘a Wanicki Agro ma już 11 oddziałów. Najnowszy w Wolborzu

17.02.2024., 15:00h
Mimo że firma Wanicki Agro, która jest autoryzowanym dealerem John Deere‘a, działa na rynku maszyn rolniczych zaledwie od dekady, to już ma 11 oddziałów zlokalizowanych na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego i opolskiego. Najnowszy został oficjalnie otwarty w tym roku w styczniu.

Najnowszy oddział firmy Wanicki AGRO znajduje się w Wolborzu

Powstał na półtorahektarowej działce. Wzniesiony został na niej obiekt z halą o powierzchni 6000 m2, z pomieszczeniami biurowymi oraz z wyodrębnioną, pierwszą w Polsce, strefą rolnictwa precyzyjnego. Na uwagę zasługuje fakt, że przez całą długość hali porusza się suwnica. Usprawni i przyspieszy pracę, bo szybciej będzie można unieść np. kabinę ciągnika, aby dostać się do skrzyni biegów czy tylnego mostu.

Gdyby nie było suwnicy, do tego zadania należałoby użyć wózka widłowego bądź ładowarki. W hali pojawi się jeszcze urządzenie do prostowania ram.

W oddziale w Wolborzu pracuje 35 osób. Natomiast zatrudnienie we wszystkich oddziałach Wanicki Agro przekroczyło 230 osób, w tym jest ponad 100 mechaników i serwisantów. W zeszłymi roku Wanicki Agro sprzedał ponad 200 traktorów o mocy ponad 150 KM. Dostarczył do rolników także ponad 20 kombajnów zbożowych.

image
FOTO: Przemysław Staniszewski

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. kwiecień 2024 21:14