AGRITECHNICA 2019: Halle 13. 10.11.2019, Hannover.Swen Pförtner
StoryEditorJohn Deere

Innowacje od John Deere na Targach Agritechnica

30.10.2023., 11:00h
Targi Agritechnica 2023 coraz bliżej. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Zielona produktywność”, w związku z czym marka John Deere przedstawi szereg innowacji zastosowanych w produkowanych przez siebie maszynach.

Optymalizacja produkcji dzięki innowacjom od John Deere

John Deere jako marka znajdująca się w zdecydowanej czołówce producentów maszyn rolniczych, podczas Targów Agritechnica 2023 zaprezentuje szereg innowacji, które będą mogły w przyszłości wpłynąć na optymalizację etapów produkcji takich jak:

 • pobieranie próbki gleby,
 • uprawę,
 • siew,
 • ochronę zboża,
 • nawożenie,
 • zbiory.

W jakich kategoriach John Deere przedstawi swoje produkty?

Firma John Deere zaplanowała przedstawienie swoich innowacyjnych produktów w następujących kategoriach:

 • „Cyfrowe systemy i IT”,
 • „Maszyny i wyposażenie do kombajnów”,
 • „Koncept Agri-przyszłości”.

– John Deere ma na uwadze komfort i wydajność teraźniejszej pracy rolników. Jednak od samego początku troszczymy się również o innowacyjny aspekt proponowanych rozwiązań. W tym roku prezentujemy zarówno rozwiązania cyfrowe z zakresu nowych technologii przeznaczonych do siewu, jak i oprogramowania wspierającego efektywną hodowlę bydła mlecznego. Nasze propozycje pomogą rolnikom i hodowcom zadbać o to, aby praca w gospodarstwie była przyjazna środowisku – mówi Bartosz Białas, Marketing Manager John Deere Polska.

image

AGRITECHNICA 2019: Halle 13. 10.11.2019, Hannover. Foto: Swen Pförtner +++ swenpfoertner.com

FOTO: Swen Pförtner

Jakie konkretnie innowacje oferuje John Deere?

Marka John Deere podczas Targów Agritechnica zaprezentuje rozwiązania z kategorii maszyn i systemów cyfrowych:

 • AutoPath™ – jest to rozwiązanie z obszaru rolnictwa precyzyjnego i automatycznego zarządzania liniami naprowadzania. Wśród nowych funkcji znalazła się opcja pełnego naprowadzania, która poszerza podstawowe zastosowanie AutoPath i umożliwia wdrożenie go przy nowych rodzajach upraw.
 • Active Slope Adjustment™ – ta innowacyjna technologia ma za zadanie aktywnie rozkładać zebraną masę na koszu sitowym, do czego służy jej przenośnik taśmowy o zmiennej prędkości roboczej podczas pracy na zboczach. Jest to jedno z wyróżniających się na rynku rozwiązań systemów kompensacji nachylenia. Przeprowadzone testy polowe dotyczące aktywnych właściwości wstępnego czyszczenia wykazały, że wydajność w warunkach płaskiego terenu, wysokich plonów oraz dużej ilości zanieczyszczeń jest zwiększona.
 • Combine AutoUnload – jest rozwiązaniem dla kombajnów, przeznaczonym do rozładunku zbiornika w trakcie pracy. Combine AutoUnload funkcjonuje na bazie technologii Machine Sync. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia w pełni automatyczny rozładunek z założoną prędkością roboczą bez strat ziarna.
 • Monosem QuadRate Pro – jest pierwszym system zarządzającym siewem ziaren i aplikacją nawozów, dokumentującym je poprzez porównywanie rzędów. QuadRate Pro pomaga w maksymalizowaniu zysków i plonów, ochronie środowiska i zwiększeniu wygody operatora maszyny.
 • John Deere EZCal™ Remote Seed & Fertilizer Calibration – maszyna i wyposażenie do siewu. Umożliwia automatyczną kalibrację ziarna i nawozu do wszystkich zbiorników siewnika.

Marka John Deere podczas Targów Agritechnica zaprezentuje również następujące innowacje dla hodowców bydła mlecznego:

 • Grassland Connected Path Planning and Guidance – pozwala na połączenie ścieżek koszenia, przetrząsania, grabienia czy siekania przy wykorzystaniu nowej funkcji AutoPath. Dzięki niej zastosowanie technologii CTF (Controlled Traffic Farming) będzie jeszcze prostsze.
 • Corn Silage System – rozwiązanie, dzięki któremu rolnicy mogą sprostać wymogom Unii Europejskiej w zakresie zmniejszenia zużycia nawozów o 20% i pestycydów o 50% do 2030 roku. Połączone z John Deere Operation Center.
 • Milk Sustainability Center – cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności i zrównoważonego rozwoju ich działań. Dostarczy danych, które pozwolą rolnikom hodowli bydła mlecznego porównać wydajność z innymi działaniami dotyczącymi hodowli oraz zidentyfikować kluczowe obszary wymagające poprawy.

Innowacyjny koncept dotyczący Agri-przyszłości od John Deere

Firma John Deere ma również w planach zaprezentowanie innowacyjnego konceptu dotyczącego tworzenia technologii do hybrydowych herbicydów, czyli Dual.Volt.24M będący konceptem stworzonym w ramach partnerstwa z marką Crop.Zone, znaną z tworzenia technologii do hybrydowych herbicydów. Dual.Volt.24M ma pozwolić na uniknięcie stosowania herbicydów totalnych w uprawach zbóż i maksymalnie efektywną kontrolę występowania chwastów.

Kiedy odbędą się Targi Agritechnica 2023?

Targi Agritechnica 2023 potrwają tydzień, rozpoczną się 12, a zakończą 18 listopada. Podczas wydarzenia odbywającego się pod hasłem: „Zielona produktywność” największa uwaga zostanie skierowana na innowacje w rolnictwie. Firma John Deere była już laureatem konkursu Innovation Award organizowanego przez DLG, za który zdobyła Złoty Medal. Natomiast w roku 2019 marka została nagrodzona za przekładnię eAutoPowr i inteligentny system e8WD w serii ciągników 8R.

oprac. Justyna Czupryniak

źródło: John Deere

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 10:40