StoryEditorInne maszyny

Joskin stawia na Polskę w produkcji swoich maszyn rolniczych

25.04.2019., 10:04h
Joskin produkuje swoje maszyny rolnicze w pięciu zakładach w Europie, w tym w Trzciance. Polski zakład przez ostatnie 20 lat znacznie zyskał na znaczeniu. Z czego to wynika i jakie plany na przyszłość ma Victor Joskin?

Z Victorem Joskinem, właścicielem i założycielem  firmy Joskin  rozmawia Przemysław Staniszewski 

W ostatnich dniach marca za sprawą Dni Otwartych każdy mógł zobaczyć jak produkowane są maszyny Joskin w polskiej fabryce w Trzciance. Skąd pomysł na organizację takiego wydarzenia?

– W naszym macierzystym zakładzie w Soumagne w Belgii, co roku organizujemy Dni Otwarte. Traktujemy je jako okazję zaprezentowania klientom, partnerom handlowym, uczniom szkół rolniczych, a nawet okolicznym mieszkańcom, naszego zakładu, produkcji, technologii. Teraz postanowiliśmy taką możliwość wprowadzić również w Polsce. Mamy się czym pochwalić, bo w naszych zakładach m.in. za sprawą automatyzacji i robotyzacji, stosujemy najwyższy poziom techniczny, jakościowy, a także organizacyjny. A najlepszym tego przykładem jest właśnie fabryka w Trzciance, w której pracuje już m.in. siedem robotów spawalniczych. Te najnowsze zostały zainstalowane kilka miesięcy temu i służą do spawania skrzyń rozrzutników obornika i skrzyń przyczep do przewożenia bydła. Dzięki nim proces spawania jednej skrzyni uległ skróceniu z kilku dni do zaledwie kilku godzin, przy zachowaniu...

Pozostało 90% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 21:59