StoryEditorPaszowozy

Kompaktowy paszowóz A-Lima -Bis idealny nawet do Ursusa C-360

29.12.2020., 14:12h
Nowa seria wozów Simple Line skierowana jest do mniejszych gospodarstw lub takich, w których budowa obory nie pozwala na użycie większych maszyn. Zmniejszone wymiary i podstawowe wyposażenie to kompromis, który pozwala nabyć solidną maszynę za stosunkowo nieduże pieniądze.

Paszowóz idealny pod sześćdziesiątkę

Jednym z pierwszych użytkowników paszowozu Evolution 7 Simple Line od polskiej firmy A-Lima-Bis ze Środy Wielkopolskiej jest Sylwester Buczek, dla którego dużym plusem okazało się to, że nie musi podpinać do wozu paszowego nowszego i mocniejszego ciągnika, a z powodzeniem może wykorzystać leciwą sześćdziesiątkę, która w innym wypadku byłaby właściwie bezrobotna. Jest to ciągnik tani w naprawie i eksploatacji, ponadto twardy jak na warunki oborowe. Inną zaletą małego zapotrzebowania na moc jest niższe zużycie paliwa.

Pasza wreszcie wykorzystana

Pierwsze miesiące pracy wozu paszowego Sylwester Buczek potraktował jako poligon doświadczalny. Zmieniał skład dawki paszowej pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Jednym z eksperymentów było wymieszanie w wozie paszowym beli sianokiszonki ze słabszych łąk, a więc o dużym udziale włókna i traw o niskiej jakości paszowej. Co się okazało? Z beli ważącej 500 kg zostało jedynie 25 kg niedojadów. Została tylko trzcina. Zaś przy żywieniu tradycyjnym z takich balotów byki niedojadały aż 50%, które szło w ściółkę.

Lepsze wykorzystanie pas...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 15:33