StoryEditorWiadomości rolnicze

"Kosmiczne" maszyny rolnicze na Targach Agrotech Kielce [FOTO]

17.03.2022., 16:03h
W piątek 18 marca, ruszają Targi Agrotech 2022 w Kielcach, które potrwają do niedzieli. Są to jedne z największych targów techniki rolniczej w Polsce. Rolnicy będą mogli zobaczyć zupełnie nowe maszyny rolnicze, w tym ciągniki, które jak do tej pory nie zawitały do naszego kraju. Jakie atrakcje planują dla odwiedzających organizatorzy targów?

Co wiemy o targach Agrotech 2022?

Targi Agrotech w Kielcach po zawirowaniach związanych z pandemią wracają do swojego tradycyjnego marcowego terminu. Odbędą się już w najbliższy weekend. W hali Targów Kielce pojawią się reprezentanci takich firm, jak John Deere, Case, Zetor, SaMASZ, McCormick czy New Holland. Planowane są także premiery – między innymi innowacyjnych systemów informatycznych – oraz debiuty nowych marek i dystrybutorów, oferujących nowoczesne i unikatowe produkty i rozwiązania z branży rolniczej. 

Targi czynne będą w piątek od 10.00 do 16.00 a w sobotę i niedzielę od 9.00 do 16.00. Normalny bilet wstępu kosztuje 15 zł, ulgowy 10 zł.

Ciągniki przyszłości zagoszczą w Kielcach 

Wśród atrakcji, które zapewniają organizatorzy, z pewnością ogromnym zainteresowaniem będą cieszyły się nowoczesne traktory. Potężne, lśniące, a przy tym wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających pracę operatorowi, maszyny przyciągną wzrok nawet największych sceptyków. 

Wśród marek, które będą prezentować swoją ofertę w Kielcach, ciekawie zapowiada się stoisko Steyra, marki która przy okazji Agrotechu obchodzić będzie swoje 75. urodziny. Steyr bynajmniej nie zamierza jednak pokazywać się jako nobliwy staruszek, a wręcz przeciwnie: jako przedsiębiorstwo, które odpowiada na wyzwania teraźniejszości i myśli o przyszłości.

Steyr Konzept – kompaktowy i wydajny z hybrydowym napędem

Wśród maszyn Steyra w Kielcach podziwiać będzie można nowoczesny traktor Konzept, wyposażony w modułowy hybrydowy napęd elektryczny, złożony z silnika spalinowego, generatora i kilku silników elektrycznych. Dealer marki zapewnia, że pojazd jest nie tylko kompaktowy i gwarantuje operatorowi świetną widoczność, ale przy tym jest także wydajny w polu i na drodze. 

- Ten ciągnik koncepcyjny zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w kraju. Będzie to niesamowita gratka dla fanów agrotechniki, ale i nie jedyna przygotowywana przez markę na jubileusz - mówi Mariusz Kisiel, właściciel firmy Kisiel, dealer ciągników marek Case IH i Steyr. 

Goście z kosmosu 

Z kolei maszyny do uprawy i siewu czy zbioru firm takich jak Pottinger, Agro-Masz, Kuhn i SaMASZ robią wrażenie, jakby trafiły do Kielc wprost z agencji kosmicznej. Nowoczesne bryły nie są jednak tylko ciekawostkami: kryją w sobie wartościową, funkcjonalną zawartość.

Przykładem jest autonomiczny robot do zbioru Robotti, wyprodukowany przez pochodzącą z Danii firmę Agrointelli. Maszyna wyposażona jest w dwa silniki o łącznej mocy 104 kilowatów. Jej wydajność robi wrażenie: sprzęt jest w stanie zebrać 2400 brokułów na godzinę. 

Atrakcji na Agrotech Kielce nie zabraknie

Mariusz Kisiel zapewnia, że goście kieleckich targów nie będą mogli narzekać na nudę. Wśród zaplanowanych atrakcji przewidziano między innymi pokaz motocykla włoskiej marki Aprilia Racing, która bierze udział w światowych wyścigach. Każdy odwiedzający będzie mógł poczuć się, jakby sam startował w takich zawodach dzięki symulatorowi wyścigów. 

Prócz tego, organizatorzy zaprosili na wydarzenie celebrytów z branży rolniczej. Podczas targów Agrotech będzie można spotkać się ze zwycięzcą programu „Farma” - Kubą Wojnowskim oraz youtuberami Perqins i Matheo780. 

TPR zaprasza na swoje stoisko

Tygodnik Poradnik Rolniczy zaprasza do udziału w wydarzeniu i na nasze stoiska: E-28 i I-50! 

Zuzanna Ćwiklińska
fot. Targi Kielce S.A./facebook 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. grudzień 2023 21:06