Jak zadbać o maszyny zielonkowe i prasy?TPR
StoryEditorFirma Claas - Maxi Care

Jak zadbać o maszyny zielonkowe i prasy?

12.04.2024., 10:00h
Już niedługo rolnicy rozpoczną zbiór traw na sianokiszonkę. Warto, by wcześniej zadbali o odpowiednią ochronę dla swoich pras. O tym, jakie warianty ubezpieczeń oferuje firma Claas podczas Forum Mleko w Łomży z przedstawicielem spółki Patrykiem Piontkiem rozmawiał Paweł Kuroczycki.

P.K.: W ofercie firmy Claas dostępne jest finansowanie fabryczne dla rolników. Na czym to finansowanie polega?

P.P.: – Finansowanie fabryczne 0% obejmuje wszystkie maszyny marki Claas. W szczególności jest dedykowane do maszyn zielonkowych i pras. Klient kupujący tego rodzaju sprzęt, po dokonaniu odpowiedniej wpłaty własnej i miesięcznych ratach ma finansowanie na poziomie 0%. To oznacza, że nie ma prawie żadnych kosztów finansowania i ponosi jedynie opłatę manipulacyjną – wyjaśnił ekspert firmy Claas Patryk Piontek.

W ofercie firmy Claas pojawiło się ubezpieczenie gwarancyjne. Jak działa ten wariant ubezpieczenia?

– Wprowadziliśmy rozwiązanie Maxi Care, bo widzieliśmy takie zapotrzebowanie na rynku. Coraz więcej klientów interesuje się rozwiązaniami przedłużającymi ochronę gwarancyjną. Maxi Care jest produktem obejmującym wszystkie maszyny marki Claas. W przypadku pras wynosi ono 1 zł i zapewnia przedłużenie ochrony gwarancyjnej o dodatkowe dwa lata z limitem rocznym bel – powiedział Piontek.

Na czym polega ochrona gwarancyjna Maxi Care w firmie Claas?

– Maxi Care to rozszerzenie ochrony gwarancyjnej o dodatkowe dwa lata na daną maszynę. W tym roku do pras Claas Variant proponujemy przedłużenie gwarancyjne o dodatkowe dwa lata, z limitem bel za 1 zł. Poprzez takie działanie chcemy pokazać naszym klientom, że oferowane przez Claas maszyny są niezawodne i jako jej przedstawiciele nie boimy się dawać na nie rozszerzonej gwarancji. – przyznał Piontek.

W programie Maxi Car został wyznaczony limit bel. Jaki to jest limit bel? Myślę, że to ważne dla rolników.

– Limit bel w programie Maxi Care wynodi 4 tys. sztuk rocznie. Moim zdaniem jest to najbardziej odpowiedni limit dla każdego gospodarstwa w Polsce – podsumował Piontek.

Dziękuję za rozmowę.

Przeczytaj również: Afimilk podpowiada jak zarządzać stadem krów mlecznych dzięki nowym technologiom 

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 05:12