Zachęcamy naszych Czytelników, aby nie zwlekali i zarejestrowali się na Forum MlekoBeata Dąbrowska
StoryEditorForum Mleko 2024

Jakie są perspektywy na rynku mleka i na czym rolnik może oszczędzić?

03.03.2024., 17:33h
Jakie są perspektywy na rynku mleka, jak produkować mleko wydajniej i gdzie rolnicy hodujący bydło mleczne mogą szukać oszczędności? Na te pytania – i nie tylko – będzie można uzyskać odpowiedź 7 marca podczas Forum Mleko 2024. Jak wziąć w nim udział?

Debata o perspektywa na rynku mleka

Forum Mleko 2024 odbędzie się już 7 marca 2024 r. w hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich koło Łomży.

Prelegenci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas czterech sesji tematycznych, których uwieńczeniem będzie debata na temat perspektyw na rynku mleka. Dyskusję, w której udział wezmą:

  • Grzegorz Gańko, prezes OSM w Sierpcu,
  • Andrzej Jarmasz, prezes SSPM,
  • \Magdalena Szabłowska, dyrektor ds. eksportu Grupy Mlekovita.

Debatę o rynku mleka poprowadzi Paweł Kuroczycki, redaktor naczelny „Tygodnika Poradnika Rolniczego”.

Automatyzacja doju i zarządzania gospodarstwem mlecznym

Sesja I poświęcona jest organizacji i zarządzaniu. Przewidziano w niej wykład Andreasa Pelzera z Centrum Doświadczalno-Szkoleniowego Haus Düsse pt. „Robot przejmuje dój – rolnik organizację i zarządzanie stadem” oraz Mateusza Bernasińskiego z Afimilk pt. „Afifarm – wszystko, co musisz wiedzieć o swoim stadzie – automatyzacja obowiązków w nowoczesnym gospodarstwie”.

Jak produkować więcej mleka podczas leczenia mastitis u krów?

W sesji II, która skupia się na zagadnieniach związanych ze zdrowiem krów, dr Sebastian Smulski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opowie, jak produkować więcej mleka podczas leczenia mastitis w laktacji. Natomiast Aleksandra Mróz z PIB Group oraz Sebastian Przeniosło z Farm Innovations SA przybliżą temat ubezpieczenie bydła mlecznego w unikatowej formule technologicznej.

Jak zabdać o odpowiednie żywienie krówy?

Tematyka sesji III związana jest z użytkami zielonymi. Arkadiusz Wilkowski z RZD Wilanów-Obory, SGGW, nawiązując do tego, że użytki zielone to niedoszacowana wartość produkcji paszy dla krów, podpowie, jak poprawić wydajność łąk i pastwisk. Z kolei Patryk Piontek z Claas Polska przedstawi temat pt. „Czysta pasza z pola”.

Podczas sesji IV prelegenci skierują uwagę na żywienie krów mlecznych. O najlepszych źródłach białka w paszy dla krów mlecznych powie prof. Zygmunt Maciej Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Z kolei o tym, jak wyprodukować więcej mleka od krowy, będzie mówił Tomasz Gołaszewski z Syngenty. Doktor Beata Skiba z Trouw Nutrition Polska spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy zrównoważona hodowla bydła jest możliwa od zaraz.

Weź udział w Forum Mleko 2024 - zapisz się już dziś!

Uczestnicy form będą mogli czynnie uczestniczyć w wydarzeniu, zadając pytania prelegentom.

Formularz zgłoszeniowy na forum znajduje się na stronie: mleko.tygodnik-rolniczy.pl. Prenumeratorzy „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i „Elity” mogą uczestniczyć w wydarzeniu za połowę ceny.

Serdecznie zapraszamy!

Magdalensza Szymańska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 15:03