Nowa kosiarka dyskowa Krone EasyCut R 450 z teleskopowym mechanizmemYT/zrzutekranu/kroneAgriculture
StoryEditorKrone EasyCut R 450

Nowa kosiarka dyskowa Krone EasyCut R 450 z teleskopowym mechanizmem

17.06.2024., 16:00h
Oferta kosiarek dyskowych Krone serii R została poszerzona o topowy model EasyCut R 450. Czym różni się od innych wersji?

EasyCut R 450 – większa moc i stabilność jazdy

Nowa kosiarka tylna Krone EasyCut R 450 została wyposażona w trzypunktowy układ zawieszenia. Jej szerokość robocza wynosi 4,5 m. Maksymalną stabilność jazdy zapewnia przeciwwaga teleskopowa, dzięki której można złożyć kosiarkę do transportu poziomo.

Z Krone EasyCut R 450, zapewniając idealny pokos, mogą współpracować wszystkie modele kosiarek czołowych Krone, których szerokość robocza wynosi nie więcej niż 4 m. Precyzyjne koszenie zapewnią montowane w różnych pozycjach, regulowane mocowania dolnych dźwigni i wysięgników.

Hydraulicznie teleskopowy mechanizm w Krone EasyCut 450

Krone EasyCut 450 została wyposażona w hydraulicznie teleskopowy mechanizm, który opcjonalnie można wyposażyć w maksymalnie 10 płyt o wadze 50 kg każda. Dzięki temu jazda w terenie jest łatwiejsza.

Optymalizacja balastu maszyny jest możliwa dzięki obciążeniu, które może ważyć do 500 kg i przesuwa się na zewnątrz o 60 cm automatycznie oraz w sposób kontrolowany sekwencyjnie. W związku z tym zapotrzebowanie na moc wynosi ok. 74 kW lub 100 KM.

Idealne dopasowanie do podłoża w trudnych warunkach

Idealne dopasowanie do podłoża na całej szerokości roboczej zapewnia opatentowane zawieszenie DuoGrip. Zintegrowany wahadłowy siłownik zatrzymujący wciąga kosiarkę na wysięgnik w pozycji na uwrociu, zapewniając płynną jazdę nawet na większych nierównych powierzchniach i szybkie manewry skrętu.

W standardowym zawieszeniu znajduje się hydraulicznie regulowany docisk, którego regulacja znajduje się na manometrze. Jeszcze większy komfort zapewnia opcjonalna regulacja docisku z kabiny ciągnika.

Technologia koszenia EasyCut R 450

Podstawę techniczną EasyCut R 450 stanowi spawana belka kosząca EasyCut z ośmioma tarczami tnącymi i dwoma bębnami tnącymi. Rozległym uszkodzeniom maszyny zapobiega opatentowana blokada dysku kosiarki SafeCut oraz hydrauliczna blokada kolizyjna.

Bezpieczny transport EasyCut R 450

W czasie transportu kosiarka jest hydraulicznie odchylana poziomo do tyłu, a przeciwwaga automatycznie cofana, dzięki czemu szerokość transportowa wynosi mniej niż 2,5 m. Bezpieczny transport kosiarki po drogach zapewnia standardowe oświetlenie LED wraz z tablicą ostrzegawczą. Natomiast standardowe podpory parkingowe ułatwiają parkowanie.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: topagrar.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 22:14