W firmie Krone przebieg koszenia, z wykorzystaniem potrójnej kombinacji EasyCut B 950 i EasyCut F 320, jest najlepszym sposobem na wykorzystanie przedniego osprzętu.Krone
StoryEditorMaszyny rolnicze

Autonomiczny ciągnik Krone i Lemken wyposażony w przedni podnośnik z WOM. Co to daje?

26.03.2024., 14:30h
Według informacji firm Krone i Lemken w sezonie 2024 ma nastąpić znaczący postęp w zakresie autonomicznej techniki rolniczej. Dzięki wspólnemu projektowi "Combined Powers", Krone i Lemken koncentrują się nie tylko na rozwoju autonomicznych pojazdów, ale też na procesach roboczych, wprowadzając różne rozwiązania w kraju i za granicą.

Wyniki testów terenowych w latach 2022 i 2023 dają podstawy do dalszego rozwoju różnych pojazdów i jednostek wykonawczych.

Co daje przedni podnośnik z WOM?

Funkcjonalność autonomicznej tzw. jednostki procesowej została znacznie zwiększona dzięki zintegrowaniu przedniego podnośnika z wałkiem WOM. Oznacza to, że dostępne są teraz dwa oddzielne, inteligentne miejsca na osprzęt. Taka kombinacja może być wykorzystywana na użytkach zielonych i w rolnictwie. Przykładowo dla firmy Krone, specjalizującej się w użytkach zielonych, zastosowanie kombinacji przód-tył znacznie poprawia wydajność koszenia. Pierwsze efekty uzyskano podczas pracy kosiarki czołowej Krone EasyCut F 320 w połączeniu z kosiarką Butterfly EasyCut B 950 Collect. Z kolei firma Lemken wykorzystuje dodatkową funkcję szczególnie w uprawie ścierniska i podczas siewu, gdzie wały i przednie zbiorniki można łatwo zamontować i szybko ruszyć do pracy.

{embed_photo_100_profi}432938{/embed_photo_100_profi}

VTE - autonopmiczne jednostki procesowe

VTE – czyli autonomiczne jednostki procesowe były rozwijane, uwzględniając łatwość konserwacji i wygodę użytkowania sprzętu. Równie istotne jest udoskonalanie napędu spalinowo-elektrycznego. Nowa generacja maszyn dysponuje mocą 170 kW/230 KM i jest wyposażona w układ sterowania 4 kół z oponami o dużych rozmiarach, co maksymalizuje siłę uciągu, a przy tym ogranicza nacisk na podłoże. Układ transportowy zaprezentowany na targach Agritechnica 2023 korzysta z dyszla (VTS = system transportowy pojazdu). Można nawet pracować z narzędziami montowanymi z przodu.

Więcej przeczytasz na: profitechnnika.pl

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Krone i Lemken

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
27. maj 2024 07:21