StoryEditorWiadomości rolnicze

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro – Tech Minikowo

04.07.2014., 14:07h
Serce branży rolnej w ten week – end bić będzie w Minikowie. W tamtejszym Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbędą się XXXVII Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2014.

Swój udział zapowiedziało 460 wystawców z kraju i zagranicy. Rok temu było ich, 447 z czego 80 to byli hodowcy. W 2013 r. tereny wystawowe odwiedziło 35 tys. zwiedzających. W tym nie powinno być mniej. Specjalnością Agro-Techu jest technika rolnicza. Firmy z branży maszynowej stanowią 75% powierzchni wystawowej, która w tym roku zajmie powierzchnię 10 ha. Jak przyznają organizatorzy KP ODR i DLG Agro Food Polska województwo kujawsko-pomorskie jest niezwykle prężnym rejonem sprzedaży maszyn. Rok temu odnotowano najniższy spadek sprzedaży ciągników, który wyniósł jedynie 1,5%. Poza rolnikami z Kujaw i Pomorza znaczne grono zwiedzających w Minikowie stanowią gospodarze z Wielkopolski oraz województwa pomorskiego. KP ODR twierdzi, że coraz liczniejsze grono odwiedzających stanowią goście i przedsiębiorcy z Białorusi, Rosji, Czech, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii i Francji.

Od wielu lat targom AGRO-TECH towarzyszy Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której są prezentowane i nagradzane najlepsze zwierzęta hodowlane. Swój udział zapowiedziało prawie 100 hodowców, którzy przedstawią około 500 zwierząt, w tym: bydło, świnie, owce, kozy, zwierzęta futerkowe i drób. Tegoroczna wystawa odbywać się będzie w komfortowych warunkach. KP OPDR zainwestował kilka milionów złotych w nową infrastrukturę targową. Wybudowany został miedzy innymi zadaszony ring z trybunami dla publiczności. Oficjalne otwarcie targów nastąpi w sobotę o godz. 10. Od 8 00 prowadzona będzie ocena zwierząt.  Zakończenie pierwszego dnia Targów nastąpi o 17 00. W niedzielę Agro – Tech odbywać się będzie od 9 30 do 17 00.

T.Ś.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 18:36