StoryEditorWiadomości rolnicze

Nowa seria ciągników New Holland T4 - dla jakich gospodarstw?

07.01.2022., 14:01h
Marka New Holland rozszerza swoją ofertę ciągników specjalistycznych. Na rynku pojawi się nowa generacja ciągników T4 F/N/V, a gama T3 powiększy się o model niskoprofilowy. Czeka nas przełom w sektorze maszyn specjalistycznych? W jakich gospodarstwach sprawdzą się nowe modele od marki New Holland? 

Nowa generacja ciągników T4 F/N/V zrewolucjonizuje rynek? 

Seria T4 F/N/V została wyposażona w silniki F5C oraz układ neutralizacji spalin. Zapewniają one większą moc i świetne osiągi, a także dzięki temu seria spełnia normy emisji spalin Stage V. 
Model z tej serii o mocy 80 KM wyposażony został w 8-zaworowy silnik o pojemności skokowej 3,4 litra z układem neutralizacji spalin z katalizatorem DOC i filtrem DPF. Dzięki zastosowaniu tego filtra nie trzeba używać płynu AdBlue, a to obniża koszty eksploatacji maszyny. 
Pozostałe modele w serii T4 F/N/V wyposażono w 16-zaworowye silniki o pojemności 3,6 litra i układ neutralizacji spalin Compact HI-eSCR2 z katalizatorem DOC i filtrem SCRoF. 
Nowością jest model ciągnika T4.120 V/N/F o mocy 118 koni mechanicznych. Zapewnia wysokie osiągi, a przy tym spełnia normy dotyczące mocy silnika w przypadku zastosowań wykorzystujących wał odbioru mocy i wiele narzędzi. Maszyna wyposażona jest również w zaawansowany układ hydrauliczny. 

New Holland stawia na kompaktowość i komfort 

Dzięki przeprojektowaniu maski możliwe stało się umieszczenie jej jeszcze niżej. Maska pomieści silnik oraz system neutralizacji spalin, a przy tym zapewni operatorowi doskonałą widoczność i bezpieczeństwo. Nowa forma maski podnosi także poziom zwrotności maszyny i ogranicza potencjalne uszkodzenia gałęzi w sytuacji pracy pod koronami drzew owocowych. 
Komfort operatora w wersji z ROPS został dodatkowo zwiększony dzięki większej przestrzeni, szerszym fotelom, nowym, intuicyjnym elementom sterowania oraz czytelniejszej desce rozdzielczej. 

Co jeszcze zaskoczy nas w nowym modelu? 

Model T4.120 V/N/F ma zmodernizowany układ hydrauliczny. Pozwoliło to zwiększyć jego produktywność i wydajność. Nowe pompy hydrauliczne, w które został wyposażony, mają natężenie przepływu 100 litrów na minutę i nawet 5 par zaworów hydrauliki zewnętrznej z funkcją Power Beyond i Free Flow. Wydajność układu jest przystosowana do jednoczesnej obsługi wielu narzędzi. Nowy układ zmniejsza także zużycie paliwa i ogranicza przegrzewanie się oleju. 

Nowości w serii T3F 

Nowe ciągniki z serii T3F oraz modele T3LP wyposażone są w wydajniejszy silnik, zapewniający maksymalną moc od 55 KM do 75 KM. One także spełniają normy emisji spalin Stage V. Modernizacja serii przewiduje także zwiększenie komfortu operatora np. dzięki niższemu punktowi bazowemu fotela. 
Nowy model T3LP zaprojektowano tak, aby odpowiadał specyficznym potrzebom niskoprofilowego ciągnika o większym prześwicie, który może wygodnie pracować pod koronami drzew owocowych. Charakteryzuje się doskonałą stabilnością, zapewnioną przez szerokie osie, oraz wyjątkową zwrotnością i niewielkim promieniem skrętu: 3,5 m w wersji z napędem na 2 koła i 3,6 m w przypadku wersji z napędem na 4 koła. 

W jakich gospodarstwach sprawdzą się nowe modele? 

Zmodernizowana seria specjalistyczna T4 F/N/V to maszyny idealne dla firm usługowych oraz właścicieli małych i średnich sadów, a także winnic z uprawami o wysokiej wartości. 
Z kolei nowy model T3LP to świetny ciągnik dla gospodarstw o wielu różnych profilach, doskonały do prac przy obejściu, w sadach i do lekkich zastosowań rolniczych. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że doskonale sprawdzi się również w szklarniach i w sadach o szerokich rzędach. 
Z. Ć.
fot. New Holland 
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 15:31