StoryEditorTechnika rolnicza

Nowe maszyny rolnicze Kvernelanda z inteligentnym sterowaniem

13.09.2019., 16:09h
Pod koniec sierpnia w norweskiej miejscowości Klepp, firma Kverneland zaprezentowała dziennikarzom branżowym z całej Europy nowości maszynowe, które oficjalną premierę będą miały w Hanowerze podczas targów Agritechnica. Producent do swojej oferty wprowadza nowe pługi, kultywatory, siewniki oraz opryskiwacz i urządzenia zielonkowe.
Kverneland Group rozbudowuje swoją ofertę maszyn przeznaczonych do uprawy gleby. Firma słynie z produkcji wytrzymałych pługów (są produkowane w fabryce w Klepp), ale zdaje sobie jednak sprawę, że wielu rolników korzysta z zalet uproszczonych technik uprawy gleby. 

Agregaty uprawowe

Enduro i Enduro Pro, to trzyrzędowe kultywatory zawieszane. Ich szerokość robocza wynosi od 3 do 5 m. Połączenie rozstawu zębów 270/285 mm i dużego prześwitu 870 mm zapewnia dokładne mieszanie i pracę bez ryzyka blokowania resztek pożniwnych. Maksymalna głębokość pracy to 30 cm dla standardowej wersji Enduro oraz 35 cm dla odmiany Pro.

Efektywność pracy i skuteczność mieszania dużych ilości resztek pożniwnych ma być zapewniana poprzez wytrzymałe zęby Triflex o nacisku 700 kg. Zostały one opracowane w oparciu o technologię pustego profilu, która pozwala zębowi na odchylanie się boczne do 7 cm. Kształt zęba oddziałuje na dwie strefy robocze. Pierwsza niższa z kątem 33 stopni podnosi się i powoduje pęknięcia gleby. Ze względu na kąt i nacisk na grunt, ząb ma duże możliwości penetracji. W drugiej części zęba kąt jest podniesiony do 73 stopni, aby zapewnić właś...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. wrzesień 2023 15:35