StoryEditorWiadomości z branży

Nowe opcje wyposażenia bron Amazone Catros

04.03.2019., 15:03h
Kompaktowe brony talerzowe Amazone Catros Special i CatrosXLmogą być teraz wyposażone opcjonalnie w przednią włókę Crushboard. Nowością w tych narzędziach są również spulchniacze śladów.

Średnica talerzy w bronie uzależniona od rodzaju zabiegu

Brony Amazone Catros Special oferowane w szerokościach od 2,5 do 4 metrów nadają się do płytkiej, ale intensywnej uprawy ścierniska lub przygotowania roli do siewu.
Montowane na nich talerze o średnicy 460 mm (w wersji Catros+ Special 510 mm) mogą pracować na głębokości od 3 do 12 cm.

W przypadku dużej ilości resztek roślinnych Amazone proponuje brony Catros
XL o zasięgu od 3 do 4 metrów, których talerze mierzące 610 mm średnicy są w stanie pociąć resztki pożniwne i wymieszać je z glebą zagłębiając się nawet na 16 cm.
Teraz praca tymi narzędziami będzie szła sprawniej, bo przed przednim rzędem talerzy opcjonalnie będzie można zamontować włókę Crushboard z zębami sprężynowymi.


 

Brony Cartos Special lub CatrosXL można wyposażyć dodatkowo we włókę oraz spulchniacze śladów ciągnika

Zadaniem włóki w przypadku uprawy przedsiewnej będzie wyrównywanie powierzchni pola, a przy uprawie ścierniska po zbiorze rzepaku czy kukurydzy również niszczenie pozostałych na polu resztek roślinnych. Ponadto włóka będzie np. rozdrabniała leżące na roli strąki stymulując nasiona rzepaku do kiełkowania.

Włókę można ustawiać niezależnie od głębokości roboczej talerzy. Regulacji będzie można dokonywać mechanicznie lub hydraulicznie. W drugim przypadku dopasowanie intensywności pracy będzie się odbywało bez konieczności opuszczania kabiny ciągnika. Pomocna w tym będzie łatwa do odczytania skala.

Oprócz włóki Crushboard brony Catros Special lub Catros
XL będą można wyposażyć także w spulchniacze śladów ciągnika z punktową regulacją głębokości i sprężynowym zabezpieczeniem. 


Przemysław Staniszewski
fot. Amazone
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 20:53