StoryEditorAgregaty

Nowość od Burego – ciężki kultywator zębowy. Jak działa?

13.11.2019., 09:11h
Bury to nie tylko agregaty talerzowe. Na prośbę niemieckiego odbiorcy firma opracowała serię zawieszanych agregatów zębowych Onyx. Narzędzia będą dostępne w dwóch specyfikacjach: z ramą sztywną o szerokościach roboczych od 2,5 do 3 m oraz składane hydraulicznie o zasięgu 4, 5 lub 6 metrów.

Kultywator od Burego ma umożliwiać głębokie spulchnianie gleby

Agregaty znajdą zastosowanie w uprawie pożniwnej oraz głębokim spulchnianiu pól. Wysoki prześwit między ramą a podłożem ma umożliwić pracę nawet przy dużych ilościach słomy czy resztek po kukurydzy bez obaw o zapychanie się maszyny

Za intensywne spulchnianie roli i mieszanie resztek roślinnych odpowiadają zęby sprężynowe 70x12 mm, rozstawione w czterech rzędach. Mogą być zakończone dwustronną redlicą lub gęsiostópką. 

Nowy agregat będzie dostępny w dwóch wersjach: 
  • na sztywnej ramie o szerokości roboczej od 2,5 do 3 metrów,
  • składany hydraulicznie  o szerokości roboczej od 4, 5 do 6 metrów.

 – Agregaty zębowe Onyx dostępne są w wersji zawieszanej, ale będzie można do nich dokupić wózek transportowy – zapowiada Wojciech Bury

– Agregaty zębowe Onyx dostępne są w wersji zawieszanej, ale będzie można do nich dokupić wózek transportowy – zapowiada Wojciech Bury.

 

Zupełnie nowe rozwiązania w wale pierścieniowym

Spulchniana gleba będzie dociskana wałem pierścieniowym przemiennym o średnicy 470 mm. Ten wał to też nowość w ofercie firmy Bury. Został zgłoszony do ochrony patentowej w EUIPO, czyli Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

– Wał pierścieniowy mamy w...

Pozostało 36% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 20:08