StoryEditorSiewnik

QuickLink od Amazone – łatwe łączenie siewnika z maszyną uprawową

25.07.2020., 14:07h
Szybkie odłączenie maszyny uprawowej od siewnika bez narzędzi podczas pracy w polu to główna zaleta systemu QuickLink firmy Amazone. Jak dokładnie działa ten system i do jakich siewników może być zastosowany?

Łatwe łączenie siewników z narzędziami uprawowymi i wałami

W rolnictwie bardzo często decydujące znaczenie ma czas. W niektórych warunkach atmosferycznych może dotyczyć to także uprawy ziemi oraz siewu. Co więcej, rolnicy muszą także operować czasem na diametralnie różnej glebie, a to oznacza konieczność zmiany w doborze z narzędzi do uprawy i ich odpowiedniego konfigurowania z siewnikiem lub uprawy solo przed siewem.

Z tego powodu firma Amazone, producent maszyn rolniczych, w swoich maszynach zaczął stosować nowy, inteligentny systemowi szybkiego łączenia QuickLink.

System QuickLink umożliwia szybkie połączenie narzędzi do uprawy z siewnikiem Amazone Cataya 

System QuickLink umożliwia szybkie połączenie narzędzi do uprawy z siewnikiem Amazone Cataya

 

Jakie maszyny uprawowe można połączyć z siewnikiem dzięki QuickLink?

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Amazone, system QuickLink zainstalowano w różnych siewnikach i narzędziach uprawowych tego niemieckiego producenta.

Nowy system szybkiego łączenia QuickLink można znaleźć m.in.:

  • w mechanicznym siewniku nadbudowanym AD, który można łączyć z broną wirnikową KE lub kultywatorem wirnikowym KG i KX;
  • w siewniku Cataya do precyzyjnego siewu, który można łączyć z broną wirnikową KE lub kultywatorem wirnikowym KG i KX, jak również z kompaktowa brona talerzowa CombiDisc;
  • w siewniku pneumatycznym Centaya, który można łączyć z takimi samymi narzędziami jak siewnik Cataya.

– Dzięki dużemu wyborowi wałów wszystkie kombinacje można idealnie dostosować do każdych warunków glebowych – dodaje Michał Wojciechowski z polskiego oddziału Amazone.

Tak wygląda system szybkozłączy QuickLink 

Tak wygląda system szybkozłączy QuickLink

 

Jak szybko i łatwo łączyć i rozłączać maszyny uprawowo-siewne?

Jak zapewniają przedstawiciele Amazone system QuickLink umożliwia bezpiecznie oddzielić maszyny uprawowe od każdego siewnika w ciągu kilku minut i to bez użycia narzędzi. Jest to możliwe dzięki trzem łatwo dostępnym punktom sprzęgającym.

– Dzięki temu maszyny uprawowe można również doskonale wykorzystać do pracy solo w uprawie przedsiewnej. Zastosowany siewnik można łatwo zainstalować na innym urządzeniu uprawowym, dzięki czemu ten sam siewnik nabudowany można wykorzystać z kilkoma różnymi agregatami uprawowymi – podkreśla Michał Wojciechowski z Amazone.

Dotyczy to również możliwości połączenia kultywatora wirnikowego KG lub KX, które przeważnie są wykorzystywane przy siewie zbóż, z punktowym siewnikiem nadbudowanym Precea do siewu kukurydzy. Umożliwia to jednocześnie uprawę przedsiewną i sam siew kukurydzy.

Dzięki QuickLink kultywator wirnikowy można również szybko i wygodnie połączyć z punktowym siewnikiem nadbudowanym Precea.
Dzięki QuickLink kultywator wirnikowy można również szybko i wygodnie połączyć z punktowym siewnikiem nadbudowanym Precea.

 

Paweł Mikos
Źródło: Amazone
Fot. Amazone

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 23:12