Czytałem kiedyś artykuł o tym, jak jeden z rolników zbudował sobie własny przedni podnośnik do Ursusa C-360. Rozwiązanie było świetne. Zamieszczone było do tego wyraźne zdjęcie i to ono posłużyło mi do odwzorowania tego rozwiązania.Tomasz Ślęzak
StoryEditorReportaż z gospodarstwa

Rolnik przerabia maszyny rolnicze na bardziej wydajne. Inspiracje czerpie z TPR-u

03.06.2024., 16:00h
Dołożył do kosiarki spulchniacz pokosu, a do prasy belującej zaczep. Wykonał przyczepę służącą do zbierania bel oraz pomysłowy stojak na osprzęt do ładowacza czołowego. Udoskonalił traktory Pronaru tak, że przedni napęd i blokada mechanizmu różnicowego są załączane elektrohydraulicznie.

W artykule przeczytasz:

Pomysłowy rolnik czerpie inspiracje z "Tygodnika Poradnika Rolniczego"

To tylko część pomysłowych rozwiązań Łukasza Stefaniaka, rolnika i dostawcy mleka do OSM Łowicz, który we wsi Szubsk-Towarzystwo prowadzi gospodarstwo hodowlane z żoną Moniką Klarzak.

Dla niektórych moje pomysły mogą się wydawać prowizoryczne, ale działają i ułatwiają pracę w gospodarstwie. I to jest najważniejsze. Dzięki temu jesteśmy w stanie pracować wydajniej – mówi Łukasz Stefaniak. – Gros pomysłów na ciekawe maszyny czy usprawnienia pochodzi z "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

Moja żona czyta gazetę od deski do deski. Ja pochłaniam w pierwszej kolejności dział poświęcony technice rolniczej. Czytałem kiedyś artykuł o tym, jak jeden z rolników zbudował sobie własny przedni podnośnik do Ursusa C-360. Rozwiązanie było świetne. Zamieszczone było do tego wyraźne zdjęcie i to ono posłużyło mi do odwzorowania tego rozwiązania. Gdy tylko dostałem gazetę, poszedłem z nią do garażu. Zacząłem kombinować przy ciągniku. Udało mi się zrobić własny układ, jednak postanowiłem, że osadzę na nim zbiornik na ciecz.

Pozostało 86% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 07:26