StoryEditorWiadomości z branży

SmartGlass – co daje wyświetlacz na przedniej szybie ciągnika?

25.03.2020., 14:03h
Najpierw był montowany w samolotach, potem w samochodach, a teraz Head-Up Display (HUD), czyli specjalny wyświetlacz pokazujący najważniejsze informacje bezpośrednio na przedniej szybie będzie dostępny także w ciągnikach rolniczych. Takie rozwiązanie planuje wprowadzić w modelach serii N i T firma Valtra.

System SmartGlass będzie dostępny w ciągnikach Valtry już w tym roku

Po raz pierwszy Valtra zaprezentowała takie rozwiązanie na targach Agritechnica 2017. Po przedstawieniu koncepcji przeszła do fazy testów. Jak mówi, zebrane od klientów informacje przyczyniły się do wprowadzenia kilku poprawek. Przeprojektowano elementy wyświetlacza, aby obejmował on większą przestrzeń i zapewniał lepszą widoczność, nawet w warunkach bardzo jasnego oświetlenia. Kolejna prezentacja systemu odbyła się na wystawie Agritechnica 2019. Ale tym razem zapowiedziano, że już w 2020 roku będzie on dostępny. Wcześniej 20 pilotażowych egzemplarzy tego rozwiązania ma być udostępnionych rolnikom do testów.

Valtra nazywa ten system SmartGlass. Będzie oferowany przez Studio Unlimited, które wykonuje niekonwencjonalne modyfikacje ciągników Valtry na indywidualne zamówienia klientów. Wyświetlacz wykorzystuje przednią szybę jako ekran projekcyjny, na którym prezentowane są informacje przydatne operatorowi, które normalnie wyświetlane są na desce rozdzielczej lub dziewięciocalowym terminalu dotykowym SmartTouch zintegrowanym z podłokietnikiem.

Co prezentuje SmartGl...

Pozostało 62% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 06:23