StoryEditorWiadomości z branży

Studenci z UPWr będą uczyć się na maszynach rolniczych Claasa

06.03.2022., 15:03h
Już od tego semestru studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu będą mogli skorzystać podczas zajęć z najnowocześniejszych maszyn rolniczych oraz wziąć udział w szkoleniach i praktykach. To wszystko za sprawą współpracy, którą UPWr nawiązał z firmą AgroAs z Nowej Wsi Małej koło Grodkowa.

Firma AgroAS rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu

Pierwszym rozdziałem podpisanej współpracy między Uniwersytetem a firmą AgroAs jest nieodpłatne udostępnienie kombajnu zbożowego Claas AVERO 240, który zostanie wykorzystany do celów dydaktycznych. 

Studenci UPWr pod okiem specjalistów z AgroAS i przedstawicieli firmy Claas nauczą się obsługi i eksploatacji nowoczesnego kombajnu. Dodatkowo obie strony zadeklarowały współpracę w zakresie organizacji zajęć dydaktycznych oraz staży i praktyk dedykowanych studentom kształcącym się na kierunkach związanych z inżynierią rolniczą.

Jednym z elementów wizji naszego Uniwersytetu jest zapewnienie studentom nowoczesnej infrastruktury dydaktycznej, która daje możliwość kształcenia wysoko wyedukowanych specjalistów poszukiwanych na rynku pracy – mówi dr Anna Laskowska, dyrektorka Centrum Badawczo – Rozwojowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która podkreśla, jak ważne jest czerpanie wiedzy nie tylko ze środowiska akademickiego, ale i bezpośrednio od osób pracujących w biznesie, których doświadczenie osadzone jest w realiach rynkowych.

Firma AgroAs stawia na rozwój młodych specjalistów

  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu cieszy się prestiżem i jest kuźnią przyszłych kadr biznesu rolnego. W strukturach naszej firmy jest kilkunastu absolwentów tej uczelni. AGROAS ma już bez mała 30 lat, te 30 lat to ciągły rozwój. Obie instytucje przyczyniają się do rozwoju sektora rolniczego – mówi Daniel Cupriak, prezes spółki AgroAs.

Jak podkreśla prezes Cupriak, strategia jego firmy opiera się na ludziach i jest dla ludzi, a nawiązana współpraca, dzięki której studenci kierunków rolniczych będą mieli okazję skorzystać z udostępnionych maszyn oraz wziąć udział w zajęciach z przedstawicielami zarówno firmy Claas, jak AgroAS, zaprocentuje lepszym przygotowaniem absolwentów do przyszłego zawodu. 

Podspisanie umowy wspópracy między AgroAs i UP Wrocław od lewej Prorektor UPWr prof Damian Knecht

  • Podpisanie umowy współpracy między AgroAs i UP Wrocław (od lewej Prorektor UPWr prof Damian Knecht i Daniel Cupriak, prezes AgroAs)

Propagowanie świadomego rolnictwa

Marcin Milej, dyrektor Pionu Agrotechnicznego firmy AgroAS podkreśla, że Dolny Śląsk cechuje wysoka świadomość pod względem produkcji rolnej, dlatego jednym z celów firmy jest dostarczanie sprzętu, które spełnia wymagania nowoczesnego rolnictwa.

Chcemy propagować rolnictwo świadome, zdrowe, które ma produkować żywność, po którą konsument nie będzie się bał sięgnąć. To rolnictwo musi zaczynać się na etapie nauki w szkołach i edukacji na studiach – podkreśla Marcin Milej.

Oprac. Kamila Dłużewicz
fot: Firmowe

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. czerwiec 2023 00:03