StoryEditorOpryskiwacze

System DynamicDosePlus w opryskiwaczach Agrifac to nowy wymiar rolnictwa precyzyjnego

03.12.2021., 17:12h
Gdyby wszyscy rolnicy mogli korzystać z takich rozwiązań, prace nad ograniczeniami związanymi z wprowadzeniem regulacji Zielonego Ładu przestałyby mieć sens. DynamicDosePlus + StrictSprayPlus (PWM) to rozwiązania firmy Agrifac, które pozwalają ilość cieczy roboczej, zmieniać i dostosować indywidualnie dla każdej rośliny na polu.

Inny wymiar rolnictwa precyzyjnego

System jest elementem składowym koncepcji Need Farming, która ma polegać na zarządzaniu środkami do produkcji polowej na podstawie obserwacji, wykonywanych pomiarów i podejmowaniu działań z poziomu pojedynczej rośliny. W tym rozwiązaniu na belce polowej każda dysza stanowi oddzielną sekcję. Jeśli oprysk wykonywany jest belką o szerokości 36 m to mogą znajdować się na niej 144 niezależne sekcje działające indywidualnie. Dzięki temu możliwa jest aplikacja zmiennych dawek cieczy w każdym miejscu na polu. W zależności od odległości między dyszami, minimalny obszar oprysku to 25x25 cm.

Pole, na którym wykonywany jest oprysk można porównać do klasy uczniów. Jeśli jest ich w klasie 30 i tylko dwóch jest chorych, jaki jest sens podawać wszystkim lekarstwo? W rolnictwie trzeba się skupiać na tych roślinach, które potrzebują uwagi rolnika. Jeśli damy każdej dokładnie to czego potrzebuje w odpowiednich i indywidualnie regulowanych dawkach, zapewnimy większy plon oraz zdecydowanie obniżymy koszty. W systemie DynamicDosePlus każda dysza będąca osobną sekcją może otwierać się 100 razy w ciągu jednej sekundy...
Pozostało 87% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 07:27