Przedstawicielem nowej gamy paszowozów na prąd jest model eTruck 2012-18 z dwoma pionowymi ślimakami umieszczonymi w zbiorniku o pojemności 18 m3. Ta maszyna była prezentowana na targach w Hanowerze. Ma 2,4 metra szerokości i 2,75 m wysokości. Waży 9 tonPrzemysław Staniszewski
StoryEditorGwiazdy targów Agritechnica 2023

Przekładnia Vario we wozach paszowych Siloking to oszczędność na paliwie

29.12.2023., 14:25h
Na wystawie Agritechnica firma Siloking zaprezentowała dwie nowości: przekładnię bezstopniową Vario, mającą zastosowanie w zaczepianych wozach paszowych dużej pojemności oraz elektryczny samojezdny paszowóz z akumulatorami litowo-żelazowo-fosforanowymi.

Trzy prędkości ślimaków w najnowszych paszowozach Siloking

W układach napędowych pionowych paszowozów montowane są mechaniczne przekładnie, które pozwalają na redukcję obrotów ślimaków. Firma Siloking poszła o krok dalej i do największych dwu- oraz trzyślimakowych paszowozów o pojemności od 22 do 45 m3 będzie oferowała przekładnie bezstopniowe Vario. Ich zastosowanie wpłynie na oszczędność paliwa, a także pozwoli zabezpieczyć sprzęgło WOM-u ciągnika przed zużyciem i uszkodzeniem. A to dlatego, że przy załączeniu wyjściowych obrotów wałka traktora, wynoszących 1000 obr./min, ślimaki będą płynnie wchodziły w zaprogramowane obroty. A przy spadku obrotów WOM-u poniżej 700 obr./min, przekładnia samoczynnie przejdzie w położenie neutralne.

Przekładnia Vario będzie wstępnie oferowała trzy ustawione prędkości obrotowe ślimaków służące do cięcia, mieszania oraz wyładunku paszy – podaje Sascha Behrend, kierownik sprzedaży w firmie Siloking.

image

Na wystawie Agritechnica firma Siloking zaprezentowała dwie nowości: przekładnię bezstopniową Vario oraz elektryczny samojezdny paszowóz...

Pozostało 78% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. luty 2024 10:07