Paszowóz ma wszystkie koła skrętne, a na drodze jest w stanie poruszać się z prędkością do 40 km/hFaresin
StoryEditorNowy paszowóz od Faresin

Wóz paszowy XXL. Faresin zbudował paszowóz o pojemności 40 metrów sześciennych

04.02.2024., 16:53h
Ma 12 metrów długości i waży netto 22 tony. Jego motor produkuje 290 koni mechanicznych. Ale kluczowe jest to, że najnowszy, a zarazem największy wóz paszowy firmy Faresin – model Leader PF3 Plus Ecotronic – dzięki zbiornikowi o pojemności 40 metrów sześciennych jest w stanie nakręcić "na raz" nawet 12 ton TMR-u. To wystarczy, aby wykarmić niemal 250 krów.

Nowy wóz paszowy Faresin Leader PF3 Plus Ecotronic ma ponad 2 metrowt frez do pobierania paszy

Ta maszyna nie potrzebuje dodatkowego sprzętu do załadunku, bo wszystkie rodzaje pasz pobiera frezem.

Ma on 2,2 m szerokości i mierzy 700 mm średnicy. Frez jest w stanie pobrać paszę nawet gdy silos z paszą ma sześć i pół metra wysokości. Na ramieniu ładującym może się znajdować sieczkarnia, którą wykorzystuje się do pocięcia pobieranej słomy.

image

Frezem można pobrać kiszonki nawet z silosów wysokich na sześć i pół metra

FOTO: Faresin

Paszowóz ma 3 pionowe ślimaki, a system Ecotronic ułatwia przygotowanie TMR-u

Pobrane składniki TMR-u po przejściu przez szeroki kanał transportowy z taśmą, kierowane są do zbiornika. Obracają się w nim trzy ustawione pionowo ślimaki. Ich prędkość można ustawiać skokowo w zakresie od 5 do 50 obr./min.

Pomocny w przygotowaniu TMR-u jest system Ecotronic, który pozwala ustawić i zaprogramować parametry pracy frezu, sieczkarni, taśmy załadunkowej, ślimaków i przeciwnoży. Można wykonać to raz, a potem powielać w trakcie wykonywania kolejnych porcji paszy. Dzięki temu sprawniej przebiega przygotowanie TMR-u. Na przykład jeśli ładowana jest słoma i taka informacja trafi do sterownika, automatycznie załączy się np. sieczkarnia, zwiększy się prędkość ślimaków czy wysuną się do środka zbiornika przeciwnoże.

image

Paszowóz ma wszystkie koła skrętne, a na drodze jest w stanie poruszać się z prędkością do 40 km/h

FOTO: Faresin

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. luty 2024 07:08