StoryEditorWiadomości rolnicze

Zielone AGRO SHOW-Polskie Zboża 2015

30.04.2015., 13:04h
Już za miesiąc kolejna edycja wystawy Zielone AGRO SHOW- Polskie Zboża 2015. Podobnie jak w zeszłym roku wystawa odbędzie się w Sielinku w dniach 30-31 maja 2015 roku.

Impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez wystawienniczych. Jest pierwszą wystawą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Poza wystawcami oferującymi nowoczesne maszyny rolnicze odwiedzić można także firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych. ZIELONE AGRO SHOW-POLSKIE ZBOŻA to niepowtarzalna okazja dla rolników, aby w jednym miejscu obejrzeć, porównać i wybrać najlepsze maszyny dostępne na światowych rynkach. Korzystając z wiedzy i pomocy wystawców każdy ma możliwość zapoznania się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji, a także wydajnością maszyn.

Ważnym elementem wystawy są pokazy maszyn podczas pracy. Na polu będzie można obejrzeć: prasy zwijające, prasy do prostopadłościennych bel wielkogabarytowych, praso-owijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe, oraz owijarki do bel. Druga grupą maszyn biorących udział w pokazach będą kosiarki. Jest to niezwykle dynamiczny oraz widowiskowy show.

Rolnicy oglądający pokazy będą mogli dokładnie przyjrzeć się pracy poszczególnych maszyn. Jak zwykle bardzo emocjonująco zapowiada się pokaz pracy największych maszyn, czyli przyczep zbierających, a także sieczkarni polowych.

Po raz trzeci podczas wystawy przedstawione zostaną nowe odmiany i technologie na poletkach pokazowych. Firmy nasienne zaprezentują szeroką gamę zbóż, traw i rzepaków, natomiast - nawozowe i chemiczne - przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin.

Aby uatrakcyjnić wystawę, zwiedzający będą mieli również okazję obejrzeć pokaz bydła zorganizowany przez ODR Sielinko.

Tradycyjnie wstęp na wystawę oraz parkingi są bezpłatne. Każdy zwiedzający otrzyma katalog, w którym znajduje się wiele przydatnych informacji dla każdego rolnika. Jak co roku Izba dofinansuje przyjazdy grup organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły.

W ubiegłym roku Zielone Agro Show odwiedziło  35 tysięcy zwiedzających, niemal 150 wystawców, którzy na 45 ha przestrzeni wystawienniczej zaprezentowało swoje maszyny.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. październik 2023 14:49