Kamera wydaje się być więc idealnym narzędziem do wykrywania chorób w dużych gospodarstwach hodowlanych, gdzie czas na codzienną kontrolę każdego zwierzęcia jest ograniczonyBeata Dąbrowsk
StoryEditorChoroby krów

Podwyższona temperatura oka u krowy pozwoli przewidzieć chorobę na 6 dni przed wystąpieniem objawów

03.03.2024., 12:00h
Według kanadyjskiej firmy HerdWhistle, temperatura oka może dostarczyć informacji o stanie zdrowia zwierzęcia. Do tego celu stworzona została specjalna kamera 3D BigEye, która może wychwytywać ciepło i, jak zapewniają jej twórcy, może z sześciodniowym wyprzedzeniem przewidzieć chorobę zwierzęcia.

System 3D BigEye od HerdWhistle idelanie sprawdzi się na dużych gospodarstwach mlecznych

Kamera wydaje się być więc idealnym narzędziem do wykrywania chorób w dużych gospodarstwach hodowlanych, gdzie czas na codzienną kontrolę każdego zwierzęcia jest ograniczony. Dzięki temu kamera z łatwością wykryje chore cielęta, a opiekun otrzyma informację, które cielę, w którym kojcu wymaga uwagi.

Oko jest najlepszym wskaźnikiem temperatury u zwierzęcia

Kamera termowizyjna rejestruje temperaturę zwierzęcia, ale skupia się głównie na oku, które zdaniem twórców urządzenia jest najlepszym wskaźnikiem temperatury, jaki można zmierzyć na zewnątrz ciała. Głowa staje się cieplejsza, gdy zwierzę zachoruje. Jeśli temperatura oka jest zbyt wysoka lub zbyt niska, jest to sygnał zwiększonego ryzyka zachorowania.

Kamera BigEye pojawi się na rynku w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Beata Dąbrowska

Źródło: Dairy Global

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 13:47