Timac Agro
StoryEditorWielka Majówka Timac Agro Polska

James Bond i Szymon Majewski na majówce Timac Agro Polska

14.06.2024., 14:00h
Na początku maja br., w hotelu Warszawianka w Jachrance pod Warszawą, odbyła się kolejna Wielka Majówka firmy Timac Agro Polska. Tym razem goście tej branżowej imprezy, której punktem kulminacyjnym było losowanie bardzo atrakcyjnych nagród, zostali przyjęci w niecodziennym klimacie filmów z Jamsem Bondem

Emocjonująca loteria podczas Wielkiej Majówki Timac Agro Polska 

Klienci firmy Timac Agro Polska w okresie od 15 stycznia do 19 kwietnia 2024 r. mogli dokonywać zakupów promocyjnych, a każde 300 litrów nawozów płynnych nabytych w tym czasie dawało im jeden los, uprawniający do udziału w loterii, której finał miał miejsce właśnie podczas Wielkiej Majówki. Obowiązywała także zasada "kto pierwszy, ten lepszy", gdyż losy za zakupy wykonane do 15 marca były podwajane.

W majowy wieczór, w gościnnych progach hotelu Warszawianka, spotkali się najwierniejsi klienci firmy, którzy podczas panelu merytorycznego mogli zapoznać się z jej najnowszą ofertą specjalną. Goście bawili się przy granej na żywo muzyce z filmów z Jamsem Bondem, mogli też podziwiać pokaz tańca egzotycznego, a sporą dawkę dobrej rozrywki zapewnił James Bond show.

Niewątpliwie jednak najbardziej wyczekiwanym punktem programu było losowanie nagród. Loterię prowadziła Agata Stolarska, prezes firmy Timac Agro Polska wraz z popularnym prezenterem Szymonem Majewskim, gościem specjalnym wieczoru.

Panel merytoryczny "Rolnictwo przyszłości zaczyna się dziś"

Przebieg losowania obserwowała Agata Scheppler, przewodnicząca komisji nadzorującej loterię. W pełnej napięcia atmosferze, o którą zadbał utalentowany showman Szymon Majewski, wylosowano bardzo atrakcyjne nagrody. Były to: jeden samochód Toyota Hilux, dwa auta Toyota Aygo X oraz trzy quady Linhai 570 ProMax, ponadto cztery vouchery biura podróży ITAKA o wartości 10 000 złotych każdy oraz pięć voucherów do sieci hoteli SPA Dr. Irena Eris o wartości 2190 zł każdy.

Wielką Loterię oraz dobrą zabawę poprzedził panel merytoryczny zatytułowany "FARM the Future, rolnictwo przyszłości zaczyna się dziś".

Firma Timac Agro stawia na łączenie nauki i innowacyjności z praktyką, dlatego do udziału w debacie zaproszeni zostali specjaliści ze świata nauki, którzy swoją wiedzę przekuwają na praktykę:

  • dr hab. Witold Szczepaniak prof. UP w Poznaniu,
  • dr Jerzy Próchnicki, niezależny ekspert rolniczy, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności,
  • dr hab. Łukasz Sobiech, prof. UP w Poznaniu
  • dr Paweł Krawiec, właściciel HortiTeam, naukowiec, praktyk i doradca, specjalista upraw jagodowych.

Moderatorem debaty był Piotr Kotowski, który we wprowadzeniu przedstawił kilka istotnych faktów dotyczących stanu polskich gleb. Do aktywnego udziału w debacie zaproszeni zostali również znajdujący się na widowni rolnicy i doradcy Timac Agro. Goście wyposażeni w specjalne piloty mieli możliwość udzielania odpowiedzi na pytania stawiane podczas rozmowy.

Tematyka przyszłości rolnictwa wiąże się wyzwaniami m.in. dotyczącymi zrównoważonego prowadzenia produkcji rolnej, utrzymania jakości i wysokości osiąganych plonów. W prosty sposób została przedstawiana przez dr. Próchnickiego różnica pomiędzy rolnictwem zrównoważonym, regeneratywnym i węglowym oraz zasady dotyczące takiego prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Profesor Szczepaniak wskazał, że mimo konieczności wprowadzania praktyk zrównoważonych i planowanych ograniczeń, produkcja musi zostać utrzymana na wysokim poziomie zarówno w kwestii jakości, jak i wysokości plonów, aby zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe. Zwrócił uwagę na to, jak istotna jest dbałość o żyzność gleby poprzez podnoszenie bioróżnorodności oraz kompleksowość nawożenia.

Podstawą do ułożenia planu nawożenia powinny być zawsze badania gleby, właściwy płodozmian oraz stosowanie nawozów gwarantujących wysoką efektywność. Dr Krawiec zwrócił uwagę na bardzo częste ostatnio problemy związane z pogodą. Niedobór opadów lub bardzo obfite, ulewne opady, przymrozki powodujące znaczne uszkodzenia zawiązków lub całych roślin. Te czynniki wymagają od producentów rolnych innego podejścia i nauczenia się właściwego korzystania z nawozów biostymulujących w uprawie.

Kontynuując temat anomalii pogodowych dr Łukasz Sobiech zwrócił uwagę na umiejętne wykorzystanie produktów biostymulujących na bazie alg i aminokwasów przy standardowych zabiegach regulacji czy ochrony w uprawach polowych, które również mogą wywoływać stresy szczególnie, kiedy trafimy na niekorzystne warunki pogodowe. Firma Timac Agro od wielu lat daje rolnikom do dyspozycji takie produkty i nie zamierza zwalniać kroku bycia liderem innowacyjnych, dopasowanych do potrzeb nawozów i biostymulatorów.

Oprac. Beata Dąbrowska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 21:09