StoryEditorWiadomości rolnicze

Kolejny przetarg na sprzedaż SM Bielmlek

04.05.2022., 09:05h
W ostatnim przetargu zabrakło chętnych na zakup upadłej Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Tym samym nie został on rozstrzygnięty. Kwota jaką chciał za zakład uzyskać syndyk masy upadłości to 110 mln zł. Czas na składanie ofert przy kolejnej próbie sprzedaży mija 29 kwietnia.

Z dniem 20 kwietnia wygasła również umowa dzierżawy zawartej pomiędzy Spółdzielnią Mleczarską Bielmlek a spółką Laktopol, który był wskazywany jako potencjalny nabywca przedsiębiorstwa. Jednocześnie Laktopol traci również prawo pierwokupu Spółdzielni. W znacznej części wyjaśnione zostały również kwestie związane z pożarem, który miał miejsce w nowo wybudowanej proszkowni. Prokuratura, wraz z zespołem biegłych stwierdziła, że jego przyczyną nie były wady konstrukcyjne czy nieprawidłowe użytkowanie. Pożar został sklasyfikowany jako zdarzenie losowe. Tym samym ubezpieczyciel jest zobowiązany przekazać odszkodowanie syndykowi lub nabywcy mleczarni.

Syndykowi udało się jednak sprzedać zakład drzewny położony w Hajnówce, który był kontrolowany przez Bielmlek. Nabył go lokalny przedsiębiorca działający w branży drzewnej.

Artur Puławski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 23:32